Nowa inwestycja centrum logistyczno-magazynowego Kraków - Kokotów

2014-12-05 12:28
Nowa inwestycja w Kokotowie niedaleko Krakowa – centrum logistyczno-magazynowe 7R Logistic
Autor: 7R Logistic Nowa inwestycja w Kokotowie niedaleko Krakowa – centrum logistyczno-magazynowe 7R Logistic

W listopadzie 2014 ruszyła budowa nowego centrum logistyczno-magazynowego Kraków – Kokotów. Nowa inwestycja o łącznej powierzchni 13 250 m2. zostanie ukończona pod koniec czerwca 2015 roku

Nowa inwestycja w Kokotowie obok Krakowa – centrum logistyczno-magazynowe 7R Logistic

Nowa inwestycja 7R Logistic powstanie na 9-hektarowej działce w miejscowości Kokotów, niedaleko autostrady A4 oraz wschodniej części obwodnicy Krakowa. Centrum logicznyczno-magazynowe zostanie w całości przeznaczone na usługi logistyczne i dystrybucję prowadzoną przez inwestora - firmę 7R Logistic. Za projekt architektoniczny odpowiada pracownia Trasko Inwest, natomiast projekt zamienny Architekt Lemański. Generalnym wykonawcą została firma Dekpol SA.

Budynek ma 13 600 m2. Powierzchnia magazynu składowania o wysokości 8 metrów zajmuje 12 600 m2 natomiast zaplecze biurowo-socjalne ma wielkość 1000 m2. Koszty nowej inwestycji to 26 073 100 zł z czego 12 573 960 zł pokrywa dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Dotacja przeznaczona jest na wdrożenie innowacyjnej technologii STAR dla usługi autoidentyfikacji towarów.

Na 12 600 m2 powierzchni magazynowej będzie znajdować się 17 tys. miejsc paletowych. Obiekt będzie posiadał 26 doków przeładunkowych o wymiarach 3mx3m, przeciwpożarowe hydranty i system tryskaczowy, 24-godzinny monitoring, a także infrastrukturę biurową. Obiekt wentylowany będzie grawitacyjnie i ogrzewany nagrzewnicami gazowymi. Obciążenie posadzki wyniesie 7t/m2 a obciążenie od stopy regału 52kN. W obiekcie zastosowano oświetlenie o sile 200-250 lux.

Magazyn w Kokotowie wyposażony będzie w nowoczesną technologię automatycznej identyfikacji towarów w oparciu o rozwiązania w technologii STAR. Rozwiązanie to wykorzystuje fale radiowe do przesyłania danych z etykiet umieszczonych na paletach, pojedynczych kartonach lub produktach do jednostki centralnej. Przyspiesza to odszukiwanie towaru na półkach i szybsze zarządzanie magazynem.


Nazwa inwestycji: Centrum Logistyczne Kraków - Kokotów
Adres inwestycji: otaczające ulice: IV obwodnica Krakowa, ul. H. I K. Czeczów, ul. Agatowa
Inwestor: 7R Logistic
Autor projektu architektonicznego: Trasko Inwest Sp. z o.o., projekt zamienny Architekt.Lemański
Generalny wykonawca: Dekpol SA
Początek realizacji: listopad 2014
Planowane oddanie do użytku: czerwiec 2015
Powierzchnia użytkowa: 13 600 m2
Koszt inwestycji: 26 073 100 zł
Dofinansowanie: 12 573 960 zł

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej