Mokotowski Park Rozwoju autorstwa JEMS Architekci ma już pierwszych najemców

2015-01-27 17:51
Park Rozwoju autorstwa JEMS Architekci - wizualizacja dzienna
Autor: JEMS Architekci Park Rozwoju autorstwa JEMS Architekci - wizualizacja dzienna

Park Rozwoju na Mokotowie to kompleks dwóch biurowców klasy A zaprojektowanych przez pracownię JEMS Architekci. Mimo, że zakończenie nowej inwestycji przewidziano na lato 2015, są już pierwsi najemcy powierzchni biurowej.

Park Rozwoju to kompleks dwóch biurowców klasy A przeznaczonych do wynajęcia. Budynki zlokalizowane są przy ulicy Konstruktorskiej, w kwartale ulic Sasanki, Żwirki i Wigury, Wołoskiej oraz Racławickiej, na warszawskim Mokotowie. Umowę najmu powierzchni w obu obiektach można negocjować jeszcze przed zakończeniem budowy. Do przyszłych najemców obiektu należą już Shneider Electric Polska oraz firma Intergraph.

Inwestorem parku jest spółka Echo Investment, zaś projektantem pracownia JEMS Architekci. Za generalne wykonawstwo konstrukcji żelbetowej stanu surowego odpowiada firma Fabet Konstrukcje, zaś za budowę aluminiowo-szklanych elewacji, żaluzji i ekranów akustycznych – firma Opeus.

Realizacja każdego z obiektów nowej inwestycji odbywa się w oddzielnym etapie. Budowę pierwszego biurowca zakończono w IV kwartale 2014. Planowane oddanie drugiego budynku do użytku to maj 2015. Suma powierzchni pod wynajem obu biurowców będzie wynosić 32 000 m2. Kompleks oferować ma 220 podziemnych oraz 520 naziemnych miejsc parkingowych, a także miejsca na rowery. Oba obiekty wyposażone są również we własny zielony dziedziniec. Projekt Park Rozwoju otrzymał certyfikację BREEAM z oceną Very Good. Drugi z biurowców otrzymał zaś certyfikat BREEAM Interim na poziomie Excellent.


Nazwa inwestycji: Park Rozwoju
Adres inwestycji: ul. Konstruktorska, Mokotów, Warszawa
Inwestor: Echo Investment
Autor projektu architektonicznego: JEMS Architekci
Generalny wykonawca: Fabet Konstrukcje Sp. z o.o., Opeus Sp. z o.o.
Początek realizacji: listopad 2012
Planowane oddanie do użytku: czerwiec 2015
Powierzchnia użytkowa: 32 000 m2

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej