Lotnisko Chopina. Kto dokończy hotel Marriot Renaissance na Okęciu?

2014-01-27 10:44
Hotel Marriott Renaissance - wizualizacja
Autor: Lotnisko Chopina Hotel Marriott Renaissance - wizualizacja

Spółka Port-Hotel, założona przez PPPL, szuka generalnego wykonawcy na dokończenie hotelu Marriott Renaissance na warszawskim Okęciu. Oferty w przetargu złożyły konsorcja spółek grupy PORR oraz firm Hochtief i Warbudu.

Dotychczasowy generalny wykonawca hotelu Marriott na lotnisku Chopina - firma Alpine - w połowie 2013 roku ogłosił upadłość. Spółka PPPL ogłosiła przetarg na dokończenie inwestycji na warszawskim Okęciu.

Oferty złożyły dwa konsorcja: pierwsze to konsorcjum spółek Porr Polska, Porr Bau, Teerag Asdag (wartość oferty to prawie 143,5 mln złotych); drugie - konsorcjum Hochtief Polska i Warbudu z ofertą 149,5 mln złotych. Termin realizacji inwestycji na lotnisku Chopina deklarowany przez generalnych wykonawców wynosi 9 miesięcy. Obie oferty przekraczają budżet inwestora. Inwestor na swojej stronie internetowej zapowiada zakończenie budowy hotelu Marriott Renaissance w roku 2014.

Budowa hotelu Marriott Renaissance na lotnisku Chopina rozpoczęła się w 2011 roku. Autorami projektu hotelu są architekci z pracowni JEMS Architekci. Inwestycja realizowana jest naprzeciwko budynku nowej części Terminala A z wykorzystaniem konstrukcji istniejącego parkingu wielopoziomowego P2.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej