LEED Platinum dla Business Garden Poznań

2015-10-13 4:17
Business Garden Poznań. Park biznesu SwedeCenter w stolicy Wielkopolski
Autor: SwedeCenter Business Garden Poznań

Na etapie projektowania kompleks poznańskich biurowców pre-certyfikowany był LEED na poziomie Core & Shell Gold. Ostatecznie inwestorowi udało się otrzymać wyższy poziom dla czterech budynków realizowanych w pierwszym etapie budowy.

Do nowoczesnych rozwiązań technologicznych zastosowanych przy budowie kompleksu budynków należą pokryte różnorodną roślinnością zielone dachy oraz krany o niskim współczynniku przepływu, co znacznie wpływa na ilość zużytej wody. System klimatyzacji i wysokiej jakości materiały użyte do wykonania fasady przyczyniły się do zużycia energii o 46% mniej niż standardowe budynki wybudowane w zgodzie z wymogami ASHRAE. Obecnie cztery budynki należące do Business Garden są certyfikowane LEED na poziomie Platinum.

Business Garden to kompleks 9 biurowców, które powstają na poznańskim Marcelinie. 4 z nich o łącznej powierzchni 42 000 m2 zostało oddane do użytku na początku 2015. Ukończenie całej inwestycji przewidywane jest na 2017.

Nazwa inwestycji: Business Garden
Lokalizacja inwestycji: Poznań
Projekt: Ahlqvist & Almqvist Arkitekter i Arcade Polska
Inwestor: Vastint Poland
Generalny wykonawca: PORR (Polska)
Początek budowy: luty 2013
Koniec budowy: 2017
Powierzchnia użytkowa: 80 000 m2

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej