Konstruktorska Business Center. Nowa inwestycja w Warszawie

2014-06-13 11:55
Biurowiec Konstruktorska Business Center (KBC)
Autor: HB Reavis Biurowiec Konstruktorska Business Center (KBC), Konstruktorska 13, Warszawa. Za nową inwestycję biurową w Warszawie odpowiada grupa deweloperska Hb Reavis 

Konstruktorska Business Center, czyli nowa inwestycja HB Reavis w Warszawie, wyróżnia się m.in. efektownym ogrodem na dachu garażu

Nowy biurowiec HB Reavis
Siedmiopiętrowy biurowiec Konstruktorska Business Center (KBC) na Mokotowie to kolejna inwestycja w warszawskiej dzielnicy biurowej. Powierzchnia najmu zaprojektowanego przez firmę Epstein biurowca przekracza 48 000 m2. Inwestor podkreśla, że w budynku znajduje się największe w Polsce piętro biurowe o powierzchni przeszło 7000 m2. Oferta najmu skierowana jest więc przede wszystkim do dużych firm.

Konstruktorska Business Center w liczbach
lokalizacja: ul. Konstruktorska 13, Warszawa
inwestor: HB Reavis
projekt: Epstein
wykonawca terenów zielonych: Hadart
liczba kondygnacji nadziemnych: 7
liczba kondygnacji podziemnych: 2
powierzchnia najmu: 48 000 m2
powierzchnia piętra: 7300 m2
powierzchnia patio z ogrodem: ok. 3200 m2
powierzchnia lobby: dwa pomieszczenia po 300 m2
liczba miejsc parkingowych: 1050
wysokość pomieszczeń: 280 cm
liczba wind szybkobieżnych: 18
piony komunikacyjne: 6
liczba miejsc dla rowerów: 100
stacje ładowania samochodów elektrycznych: 34


Nowa inwestycja HB Reavis to kolejny warszawski biurowiec z certyfikatem BREEM. MBC uzyskał certyfikat ekologiczny BREEAM na poziomie „bardzo dobry”. W budynku używana jest tylko energia elektryczna ze źródeł odnawialnych. W centrum biurowca powstał ogród na dachu garażu. Zielona przestrzeń jest dostępna dla pracowników, ale też dla osób z zewnątrz. Patio wykonane jest w systemie zielonego dachu. Charakterystycznym elementem ogrodu są płytkie, otoczone zielenią stawy. Przez zbiorniki przeprowadzone zostały chodniki-tarasy z kompozytowych paneli. W ogrodzie posadzone zostały kilkudziesięcioletnie drzewa, siedem klonów i brzóz.


Wśród najemców w biurowcu Konstruktorska Business Center są głównie duże firmy. W budynku mieszczą się biura Grupy Żywiec S.A., Procter & Gamble (ok. 7500 m2, 500 pracowników centrum planowania), OTIS, Carrier i inni.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej