Dwa w jednym

2009-05-07 14:36

Firma Neinver wybuduje w Krakowie dwupoziomowy kompleks Futura łączący w jednym obiekcie centrum outlet Factory i park handlowy.

Inwestycja powstanie na działce, przy ul. Krakowskiej (gmina Wieś Wielka), w pobliżu wjazdu na autostradę A4, która zapewni dogodny dojazd klientom z aglomeracji katowickiej. Z budowanego obecnie odcinka dwupasmowej głównej drogi przyspieszonej – stanowiącego część północnej obwodnicy Krakowa – będzie można bezpośrednio wjechać na działkę inwestycji Neinver. Droga krajowa nr 79 zapewni z kolei dogodny dojazd klientom z centrum Krakowa (ok. 10 min).

Kompleks Futura będzie liczył 44 000 mkw. powierzchni handlowej, rozmieszczonej na dwóch poziomach. Na niższej kondygnacji obiektu zaplanowano park handlowy, który na ok. 20 000 mkw. powierzchni handlowej pomieści delikatesy, sklep typu RTV-AGD oraz dwanaście średniopowierzchniowych sklepów z branż: odzieżowej, drogeryjnej, wyposażenia wnętrz i liczne punkty usługowe. Powyżej powstanie centrum outlet Factory o powierzchni handlowej 22 000 mkw. ze 120 sklepami.

Kompleks Futura
Autor: materiały od agencji Advanced Public Relations Połączenie dwóch formatów handlowych umożliwi przyszłym klientom wygodne i kompleksowe zakupy

Koncepcja architektoniczna kompleksu została stworzona w krakowskim biurze architektonicznym IMB Asymetria. Projekt wykorzystuje naturalną rzeźbę terenu – dzięki niej, wejścia zarówno do Factory, jak i do parku handlowego będą dostępne z poziomu parkingu. Zaplanowano 1400 miejsc postojowych.

"Dzięki ciekawej koncepcji i dogodnemu położeniu planowanej inwestycji, projekt już cieszy się dużym zainteresowaniem ze strony najemców” – komentuje Agata Brzezińska, dyrektor ds. najmu w Neinver Polska.

Krakowskie Factory będzie czwartym po warszawskim, wrocławskim i poznańskim centrum outlet wybudowanym i zarządzanym przez firmę Neinver w Polsce. Park handlowy Futura to drugi taki projekt w polskim portfolio firmy. Poprzedni powstał we Wrocławiu i został uznany „Konceptem Roku 2008” w konkursie Shopping Center Awards.
Komercjalizacją obiektu zajmuje się międzynarodowa agencja pośrednictwa w obrocie nieruchomościami Cushman & Wakefield.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej