Kompleks biurowy Green Office: pierwszy budynek oddany do użytku

2011-05-26 11:55
Budynek B w kompleksie biurowym Green Office
Autor: BOIG Budynek B w kompleksie biurowym Green Office został oddany do użytku w maju 2011 r. Najemcą została firma Motorola Polska Electronics

Grupa Buma przekazała do użytkownia pierwszy budynek kompleksu Green Office, który powstaje w Krakowie przy ulicy Czerwone Maki 82.

Kompleks biurowy Green Office tworzyć będą trzy czterokondygnacyjne budynki biurowe klasy A o łacznej powierzchni najmu 21 300 m2. Inwestycja jest realizowana w trzech etapach. Obecnie do użytkowania został oddany budynek B o powierzchni najmu 8000 m2. Wprowadziła się do niego firma Motorola Polska Electronics. W październiku 2011 r. nastąpi przekazanie drugiego budynku w kompleksie - budynku A o powierzchni najmu 3300 m2. Zajmie go również Motorola, która podpisała umowę najmu z Grupą Buma łącznie na 11 300 m2.

W kwietniu tego roku została rozpoczęta budowa ostatniego z budynków - budynku C.

Zakończenie realizacji całego kompleksu planowane jest w 2012 r. Autorem projektu architektonicznego jest krakowska pracownia UCESS.

Zobacz także: Platinium Business Park IV otrzymał pozwolenie na użytkowanie

Green Office zostanie zrealizowany w myśl zasad ochrony środowiska, przyrody, krajobrazu i kształtowania ładu przestrzennego. Rozwiązania projektowe w zakresie konstrukcji, elewacji oraz instalacji wewnętrznych zostały oparte o technologie energooszczędne, pasywne, z zastosowaniem systemów inteligentnych.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej