Kolejny projekt Bovis Lend Lease

2009-10-06 11:08
Fabryka czekolady w Skarbimierzu
Autor: BOVIS LEND LEASE

Bovis Lend Lease Polska podpisał umowę na realizację kolejnej inwestycji firmy Cadbury – fabryki wyrobów czekoladowych w Skarbimierzu. Projekt rozpoczął się w sierpniu 2008 r., a jego zakończenie przewidywane jest na marzec 2010 r.

Cadbury wybrała Bovis Lend Lease dla realizacji tego przedsięwzięcia na bazie usługi Management Contracting, która łączy funkcję generalnego wykonawstwa oraz Construction Management.

Zakres prac Bovis Lend Lease obejmuje budowę budynku  produkcyjnego z częścią administracyjną, budynków pomocniczych: energetycznych wraz z  kotłownią, pompownią, wbudowaną stacją transformatorową, zjazdami z drogi gminnej, drogami i placami wewnętrznymi, parkingami, instalacjami, urządzeniami technicznymi, zbiornikami technicznymi (retencyjnymi, ścieków i zbiornikami wody ppoż.). Projekt fabryki został przygotowany przez polski oddział firmy Ove Arup & Partners International Ltd Sp.z o.o.

Obecnie budowa jest na etapie stanu surowego zamkniętego z zaawansowanymi pracami wykończeniowymi. Rozpoczęto montaż instalacji mechanicznych i elektrycznych. Na ukończeniu jest montaż sieci zewnętrznych, wykonana została także ponad połowa dróg i parkingów.

- Bazując na naszej efektywnej współpracy z Cadbury oraz doświadczeniu w realizacji projektów w systemie Management Contracting, w chwili obecnej wdrażamy efektywne praktyki wypracowane do tej pory oraz nowe rozwiązania w celu zapewnienia jak największych korzyści dla naszego klienta i jestem przekonany, że Cadbury osiągnie sukces wynikający z tego przedsięwzięcia – komentuje Mariusz Jędrzejczyk, dyrektor projektu oraz dyrektor operacyjny firmy Bovis Lend Lease Polska. - Każda inwestycja o tej skali stwarza wiele wyzwań oraz nieoczekiwanych komplikacji, ale uważam, że wspólnie z moim zespołem ponownie je przezwyciężymy i ukończymy ten projekt zgodnie z założeniami – dodaje.

Fabryka czekolady w Skarbimierzu
Autor: BOVIS LEND LEASE
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej