Kolejni inwestorzy w Katowickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej

2007-06-04 16:34

W Katowickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej pojawili się nowi inwestorzy - Techno Morando Polska sp. z o.o. i Francisco Ros Casares Polska sp. z o.o. Łącznie powstanie tu 245 nowych miejsc pracy.

Pierwsza ze spółek (kapitał włoski) zainwestuje w budowę zakładu, w którym będą produkowane rury technologiczne dla przemysłu motoryzacyjnego. Zakład powstanie na dwuhektarowej działce położonej w okolicy Leszczyny (w podstrefie jastrzębsko-żorskiej). Wartość inwestycji oszacowano na ok. 19 mln złotych. W nowym zakładzie zatrudnienie znajdzie 95 osób. Druga spółka, Francisco Ros Casares Polska (kapitał hiszpański), jest liderem hiszpańskiego rynku przetwórstwa i dystrybucji produktów hutniczych, których odbiorcą jest m.in. branża budowlana. W podstrefie gliwickiej firma zainwestuje w budowę nowego zakładu ponad 40 mln złotych; zakład powstanie na ok. 6,5 - hektarowej działce, a zatrudnienienie znajdzie tu 150 osób. "Główny powód, dla którego postanowiliśmy zrealizować w Polsce naszą pierwszą inwestycję zagraniczną są perspektywy wzrostu ekonomicznego w tym kraju. W Polsce wybraliśmy Katowicką Specjalną Strefę Ekonomiczną z uwagi na jej duże znaczenie dla gospodarki i przemysłu polskiego, a także z powodu doskonałego usytuowania geograficznego, z bliskim dostępem do rynków Republiki Czeskiej, Słowacji i Niemiec" - powiedział dyrektor Obszaru Międzynarodowego grupy Ros Casares.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej