Kolejna fabryka Polbruk już działa

2009-05-25 16:17

W miejscowości Florczaki pod Olsztynem otwarto nowy zakład firmy Polbruk – ogólnopolskiego producenta materiałów drogowych i kostki brukowej.

Oddział pod Olsztynem jest dwunastą z kolei fabryką tej firmy w Polsce. Pierwsze partie produkcji są już na paletach. Szacuje się, że roczna wydajność nowej linii produkcyjnej wyniesie ok. 700 000 m2 kostki brukowej lub innych produktów. Polbruk założył, że do końca 2009 r. z nowego zakładu wyjedzie 400 000 m2 kostki.

"Dla większości wzorów kostki przemysłowej, Florczaki staną się centrum produkcyjnym na cały region północno-wschodni. Skoncentrujemy się tu głównie na produkcji wszelkich wyrobów dla drogownictwa: krawężników, obrzeży, płyt ściekowych oraz elementów małej architektury – chcielibyśmy, aby zakład stanowił zaplecze zaopatrzeniowe dla budowniczych drogi ekspresowej S16, która jest i ma pozostać głównym szlakiem komunikacyjnym na Mazurach, a z uzyskanych od Centrum Unijnych Projektów Transportowych informacji wiemy, że rozbudowa S16 rozpocznie się za 2 lata, w roku 2011 i potrwa do 2015. Jesteśmy tutaj, bo chcemy uczestniczyć i wspierać to ważne dla całego regionu przedsięwzięcie” – mówi prezes zarządu, Aleksander Szyszko.
Przy budowie nowej fabryki – dzięki zastosowanym technologiom – zadbano o ekologię i bezpieczeństwo pracy. Jednym z kluczowych elementów obniżających poziom hałasu jest kabina dźwiękochłonna, w której zamknięto wibroprasę.

Od 2008 r. firma realizuje Strategię Odpowiedzialnego Biznesu (CSR). Zgodnie z jej założeniami aktywnie włącza się w proces rewitalizacji miast i gmin, promocję bezpieczeństwa na drogach, ochronę środowiska, ale przede wszystkim budowanie trwałych relacji z klientami poprzez tworzenie korzystnych warunków współpracy, programy szkoleniowe i lojalnościowe.
Polbruk dedykuje swoje produkty dwóm sektorom: biznesowemu – do budowy autostrad, ulic, chodników, pasaży, promenad, ścieżek rowerowych oraz klientowi indywidualnemu – do projektowania ścieżek ogrodowych, podjazdów, parkingów, altanek, schodów lub innych elementów architektonicznych otoczenia.
Krawężniki, korytka ściekowe, płyty ażurowe tej firmy były wykorzystywane m.in. do budowy autostrady A2 z obwodnicą Poznania i węzłem Stryków, dróg krajowych S10 (Toruń-Lipno) i S3 (Elbląg-Mamonowo) oraz obwodnic Garwolina i Bydgoszczy.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej