Karolinka za pół miliarda

2008-08-29 16:20
karolinka
Autor: Mayland Real Estate

Uroczyste otwarcie tego największego na Opolszczyźnie Centrum Handlowego odbyło się 28 sierpnia 2008 roku. Obiekt położony jest przy ulicy Wrocławskiej w Opolu.

Centrum Handlowe Karolinka wyrosło na działce o powierzchni 20 ha. Jest to obiekt jednokondygnacyjny o powierzchni handlowej 37 000 m2. Znalazło w nim miejsce ponad 100 sklepów i punktów usługowych, jak również część restauracyjna.
Inwestycja została zrealizowana w dwa lata. Na budowie pracowało łącznie 5000 osób.

Koncepcja centrum opiera się na powiązaniu poszczególnych elementów i funkcji w spójną całość (hipermarket, sklepy wielko- i średniopowierzchniowe, butiki, część serwisowa, foodcourt i wypoczynek). Projekt architektoniczny jest oryginalny i ciekawy. Tego typu obiekty są już w Polsce tworzone przez znane i doświadczone studia architektoniczne i w coraz większej mierze spełniają nie tylko funkcje handlowe, ale również wypoczynkowe. Wiele elementów projektu Karolinki sprzyja tworzeniu przyjaznej atmosfery. Służą temu m.in. fontanna znajdująca się pośrodku hallu głównego oraz elementy wystroju takie, jak zegar słoneczny nad wejściem. Fasada Karolinki to konstrukcja, która będzie miała łączną długość ponad tysiąca metrów.
Dodatkowo wokół centrum został pobudowany parking na 2800 samochodów oraz dwa ronda ułlatwiające dojazd.
Koszt inwestycji wyniósł 500 000 000 zł.

Obok otwartej galerii CH Karolika powstaje jeszcze Park Handlowy z pierwszym na Opolszczyźnie centrum wyposażenia wnętrz. Łączna powierzchnia tych kompleksów wyniesie 70 000 m2, zatem będzie to nie tylko największy obiekt handlowy na Opolszczeźnie, ale także jeden z największych w kraju.

Twórcy Centrum Handlowego Karolinka:

sierpień 2008

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej