Warbud wybuduje wieżowiec Equator IV

2016-10-17 11:31
Equator IV
Autor: Apa Wojciechowski Budynek certyfikowany jest w systemie BREEAM na poziomie Very Good

Equator IV to nowoczesny biurowiec, który powstanie przy Al. Jerozolimskich w Warszawie, pomiędzy Dworcem Zachodnim a Placem Zawiszy. Prace na budowie ruszą w październiku 2016, a ich generalnym wykonawcą została firma Warbud. Inwestorem jest firma Karimpol, a projekt architektoniczny powstał w pracowni APA Wojciechowski.

Equator IV będzie czwartym budynkiem, który powstanie w ramach kompleksu przy Al. Jerozolimskich. Ten nowoczesny,14-kondygnacyjny biurowiec będzie miał całkowitą powierzchnię około 35 000 m², z czego 20 130 m² zajmą biura kasy A. Dodatkowo w budynku zaprojektowano 650 m² na lokale handlowo-usługowe. Na czterech podziemnych poziomach znajdzie się hala garażowa z 226 miejscami parkingowymi. Będzie tu również 78 stojaków rowerowych, prysznice i szatnie dla cyklistów. W budynku zaprojektowano 7 wind.

Equator IV będzie budynkiem certyfikowanym w systemie BREEAM na poziomie Very Good. Komercjalizacją obiektu zajmują się firmy JLL oraz Colliers. Pierwsi najemcy wprowadzą sie do budynku pod koniec czerwca 2018.

Nazwa inwestycji: Equator IV
Lokalizacja: Al. Jerozolimskie 100, Warszawa
Funkcja: biurowo-usługowa
Inwestor: Karimpol
Generalny wykonawca: Warbud SA
Projektant: APA Wojciechowski
Liczba kondygnacji: 18 (14 nadziemnych i 4 podziemne)
Powierzchnia całkowita: 35 000 m²
Powierzchnia biurowa: 20 130 m²
Powierzchnia handlowo-usługowa: 650 m²
Komercjalizacja: JLL oraz Colliers
Zakończenie budowy: 2017

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej