Warbud wybuduje wieżowiec Equator IV

2016-10-17 11:31
Equator IV
Autor: Apa Wojciechowski Budynek certyfikowany jest w systemie BREEAM na poziomie Very Good

Equator IV to nowoczesny biurowiec, który powstanie przy Al. Jerozolimskich w Warszawie, pomiędzy Dworcem Zachodnim a Placem Zawiszy. Prace na budowie ruszą w październiku 2016, a ich generalnym wykonawcą została firma Warbud. Inwestorem jest firma Karimpol, a projekt architektoniczny powstał w pracowni APA Wojciechowski.

Equator IV będzie czwartym budynkiem, który powstanie w ramach kompleksu przy Al. Jerozolimskich. Ten nowoczesny,14-kondygnacyjny biurowiec będzie miał całkowitą powierzchnię około 35 000 m², z czego 20 130 m² zajmą biura kasy A. Dodatkowo w budynku zaprojektowano 650 m² na lokale handlowo-usługowe. Na czterech podziemnych poziomach znajdzie się hala garażowa z 226 miejscami parkingowymi. Będzie tu również 78 stojaków rowerowych, prysznice i szatnie dla cyklistów. W budynku zaprojektowano 7 wind.

Equator IV będzie budynkiem certyfikowanym w systemie BREEAM na poziomie Very Good. Komercjalizacją obiektu zajmują się firmy JLL oraz Colliers. Pierwsi najemcy wprowadzą sie do budynku pod koniec czerwca 2018.

Nazwa inwestycji: Equator IV
Lokalizacja: Al. Jerozolimskie 100, Warszawa
Funkcja: biurowo-usługowa
Inwestor: Karimpol
Generalny wykonawca: Warbud SA
Projektant: APA Wojciechowski
Liczba kondygnacji: 18 (14 nadziemnych i 4 podziemne)
Powierzchnia całkowita: 35 000 m²
Powierzchnia biurowa: 20 130 m²
Powierzchnia handlowo-usługowa: 650 m²
Komercjalizacja: JLL oraz Colliers
Zakończenie budowy: 2017

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej