Kaliszanie mają nowoczesny park wodny. GALERIA

2012-06-04 16:40
Aquapark w Kaliszu
Autor: Park wodny Kalisz Basen pływacki w kaliskim parku wodnym

W Kaliszu został otwarty aquapark. Obiekt tworzą kryte baseny z atrakcjami dla dzieci i dorosłych, zewnętrzna pływalnia oraz zaplecze usługowo-handlowe. Na terenie obiektu znajduje się również SPA z basenem solankowym i komorą śniegową. Wszystko to, na 9 tys. m2. Park wodny o wartości 50 mln złotych wybudowała Skanska.

Od 1 czerwca 2012 roku, Kaliszanie mogą korzystać z nowego parku wodnego. Nowoczesny aquapark w niespełna dwa lata wybudowała Skanska.

Przeczytaj również: Wrobis walczy o aquapark w Koszalinie

W wydarzniu otwarcia nowego obiektu rekreacyjnego wzięli udział, prezydent miasta, Janusz Pęcherz, Janusz Krygier, prezes spółki Aquapark Kalisz, oraz przedstawiciel generalnego wykonawcy, firmy Skanska - p. Lech Kaszuba.

Nowoczesny aquaprak w Kaliszu

Nowo otwarty park wodny jest trzykondygnacyjnym obiektem, który tworzą sportowy basen pływacki o wym. 12,5 x 25 metrów, basen rekreacyjny o pow. 440 m2 i brodzik dla najmłodszych. Ponadto, na terenie obiektu znajduje się zewnętrzna pływalnia. Warto zaznaczyć, że wszystkie baseny zostały wykonane ze stali nierdzewnej. Kompleks dyposnuje zapleczem handlowo-usługowym z salonem fryzjersko-kosmetycznym, finess clubem, kawiarnią, kręgilenią i SPA. Ośrodek rekreacyjny wyposażony jest w salony odnowy biologicznej (sauny, hydoromasaże, komora śniegowa, basen solankowy). Dodatkową atrakcją są dwie zjeżdżalnie, wewętrzna rurowa oraz zewnętrzna rynnowa dla pontonów o długości 96 metrów. Obiekt ma również dwie plaże (trawiastą o pow. 9 299 m2 i piaszczystą o pow. 446, 6 m2) oraz boiska do gry w siatkówkę i koszykówkę. W ramach zadania Skanska wybudowała również parking na 179 aut i 7 autobusów. Realizacja przedsięwzięcia pochłonęła 50 mln złotych.

Kaliski park wodny

Nazwa: Park Wodny w Kaliszu
Lokalizacja: ul. Sportowa,
Kalisz (woj. wielkopolskie)
pow. użytkowa [m2]: 9 tys.
Realizacja: listopad 2011-maj 2012
Stan inwestycji: zrealizowana

Inwestor: Aquapark Kalisz Sp. z o.o.
Projekt architektoniczny: Piotr Dominiczak i Mariusz Szczuraszek
Generalny wykonawca: SKANSKA.

Aquapark w Kaliszu
Autor: Park wodny Kalisz Wewnętrzna zjeżdżalnia
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej