Kaliszanie mają nowoczesny park wodny. GALERIA

2012-06-04 16:40
Aquapark w Kaliszu
Autor: Park wodny Kalisz Basen pływacki w kaliskim parku wodnym

W Kaliszu został otwarty aquapark. Obiekt tworzą kryte baseny z atrakcjami dla dzieci i dorosłych, zewnętrzna pływalnia oraz zaplecze usługowo-handlowe. Na terenie obiektu znajduje się również SPA z basenem solankowym i komorą śniegową. Wszystko to, na 9 tys. m2. Park wodny o wartości 50 mln złotych wybudowała Skanska.

Od 1 czerwca 2012 roku, Kaliszanie mogą korzystać z nowego parku wodnego. Nowoczesny aquapark w niespełna dwa lata wybudowała Skanska.

Przeczytaj również: Wrobis walczy o aquapark w Koszalinie

W wydarzniu otwarcia nowego obiektu rekreacyjnego wzięli udział, prezydent miasta, Janusz Pęcherz, Janusz Krygier, prezes spółki Aquapark Kalisz, oraz przedstawiciel generalnego wykonawcy, firmy Skanska - p. Lech Kaszuba.

Nowoczesny aquaprak w Kaliszu

Nowo otwarty park wodny jest trzykondygnacyjnym obiektem, który tworzą sportowy basen pływacki o wym. 12,5 x 25 metrów, basen rekreacyjny o pow. 440 m2 i brodzik dla najmłodszych. Ponadto, na terenie obiektu znajduje się zewnętrzna pływalnia. Warto zaznaczyć, że wszystkie baseny zostały wykonane ze stali nierdzewnej. Kompleks dyposnuje zapleczem handlowo-usługowym z salonem fryzjersko-kosmetycznym, finess clubem, kawiarnią, kręgilenią i SPA. Ośrodek rekreacyjny wyposażony jest w salony odnowy biologicznej (sauny, hydoromasaże, komora śniegowa, basen solankowy). Dodatkową atrakcją są dwie zjeżdżalnie, wewętrzna rurowa oraz zewnętrzna rynnowa dla pontonów o długości 96 metrów. Obiekt ma również dwie plaże (trawiastą o pow. 9 299 m2 i piaszczystą o pow. 446, 6 m2) oraz boiska do gry w siatkówkę i koszykówkę. W ramach zadania Skanska wybudowała również parking na 179 aut i 7 autobusów. Realizacja przedsięwzięcia pochłonęła 50 mln złotych.

Kaliski park wodny

Nazwa: Park Wodny w Kaliszu
Lokalizacja: ul. Sportowa,
Kalisz (woj. wielkopolskie)
pow. użytkowa [m2]: 9 tys.
Realizacja: listopad 2011-maj 2012
Stan inwestycji: zrealizowana

Inwestor: Aquapark Kalisz Sp. z o.o.
Projekt architektoniczny: Piotr Dominiczak i Mariusz Szczuraszek
Generalny wykonawca: SKANSKA.

Aquapark w Kaliszu
Autor: Park wodny Kalisz Wewnętrzna zjeżdżalnia
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej