Kaleidoscope powstanie na warszawskiej Woli

2008-05-16 13:38
Kaleidoscope
Autor: brak danych

Przy skrzyżowaniu ulicy Prostej i Towarowej na warszawskiej Woli powstanie Kaleidoscope, czyli kompleks dwóch nowoczesnych wież z częścią apartamentową i centrum biurowo-usługowym.

Jedna z wież wzniesie się na wysokość 53 kondygnacji, zaś druga będzie liczyć 23 pietra. Inwestycja będzie mieć około 170 metrów wysokości. W obiekcie powstanie w sumie ponad 60 000 m2 powierzchni mieszkalnej oraz usługowej.
W części łączącej obie wieże przewidziano miejsce na powierzchnie handlowo-usługowe: restauracje, sklepy, klub fitness. Kolejne piętra przeznaczone są pod powierzchnie biurowe.

W wyższej wieży powstaną eleganckie apartamenty, a na ostatnich piętrach zaprojektowano luksusowe - również dwupiętrowe - penthousy. Warto także wspomnieć, że w każdym apartamencie będą zimowe ogrody.

Pracownia architektoniczna AMC Andrzeja Chołdzyńskiego zadbała o detale architektoniczne. Dzięki temu Kaleidoscope będzie się charakteryzował najwyższym standardem wykończeń.
Do dyspozycji mieszkańców oraz gości zostanie oddany podziemny parking.

Kolejną swoją inwestycję Pro Urba ulokowała pomiędzy ulicami Sienną, Kolejową i Przyokopową. Będzie to arTown - tętniąca życiem nowa dzielnica na ponad 1 500 mieszkań. Ze względu na swój rozmiar inwestycja będzie realizowana w sześciu etapach. Poszczególne etapy będą się różnic od siebie architekturą, mimo to będą tworzyć jedną, spójną całość. Elementem łączącym poszczególne etapy będzie wspólna przestrzeń miejska: place, deptaki i tereny zielone.
Obok budynków mieszkalnych, na terenie osiedla powstaną sklepy, punkty usługowe, restauracje, kawiarnie i kluby fitness.

W ramach pierwszego etapu zostaną zbudowane dwa budynki mieszkalne na ok. 260 mieszkań. Będą one miały od 4 do 10 pięter. W narożniku 10-piętrowca zostaną zlokalizowane dwupoziomowe mieszkania z widokiem na panoramę miasta. Na pierwszej kondygnacji ulokowano 15 lokali o funkcji usługowo-handlowej.

Osiedle będzie się charakteryzowało nowoczesną architekturą - olbrzymie przeszklone ściany - zaprojektowaną przez pracownię JEMS Architekci.
Realizacja pierwszego etapu arTown planowana jest na drugą połowę 2008 roku.

Obie inwestycje mają doskonałe połączenia komunikacyjne ze ścisłym centrum: w odległości ok. 1 km zlokalizowany jest dworzec kolejowy Warszawa Centralna.

kwiecień 2008

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej