Jet Office. Nowe biura w Poznaniu

2012-08-27 16:45
Jet Office
Autor: Anna Gregorczyk, Fotoarchitektura Biurowiec Jet Office stanął przy ulicy Piątkowskiej 163 w Poznaniu

W stolicy Wielkopolski został oddany do użytku biurowiec Jet Office. Nowe biura w Poznaniu powstały przy ulicy Piątkowskiej 163.  Budowa biurowca trwała 13 miesięcy. Inwestorem jest firma Masterm Investment. Budynek ma charakterystyczny kształt, wyglądem przypomina okręt.

Jet Office - nowe biura w Poznaniu

Na parterze znajduje się część usługowo-handlowa, wyżej, na czterech kondygnacjach przestrzeń biurowa. Powierzchnia typowego piętra w Jet Office wynosi 483 mkw. W kondygnacji podziemnej znajduje się garaż na 54 miejsca parkingowe. Biurowiec wyposażony jest w systemy klimatyzacji, wentylację mechaniczną z rekuperacją, instalację strukturalną światłowodową i analogową, instalację sygnalizacji pożaru.

Projekt budynku powstał w poznańskiej pracowni architektonicznej Insomia Szymona Januszewskiego. Charakterystycznym elementem budynku Jet Office jest nietypowo zakończony narożnik, kojarzący się z dziobem okrętu.

Przeszklenia w budynku pozwalają na swobodny dostęp światła naturalnego, a zastosowane osłony przeciwsłoneczne oraz szklenia o odpowiednim parametrze przepuszczalności światła i energii słonecznej, chronią przed bezpośrednim ostrym słońcem, tworząc maksymalny komfort pracy.

Wykonawcą projektu była firma PPHU Masterm Przemysław Silski.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej