Inwestycje przemysłowe nie muszą być nudne. Koncepcja projektu fabryki od FAAB architektura

2016-04-11 12:49
Fabryka opakowań w Rudnie
Autor: FAAB architektura Koncepcja architektoniczna fabryki opakowań w Rudnie przygotowana przez pracownię FAAB architekci

W pracowni FAAB architektura powstał niebanalny projekt fabryki opakowań w Rudnie. To jedna z kilku koncepcji kompleksu. Elewacja budynku ma być kolorowa, trójwymiarowa, wykonana z materiałów nawiązujacych do rodzaju produkcji. 

Aktualnie trwa proces projektowania kompleksu budynków fabryki opakowań w Rudnie. Według założeń projektantów z pracowni FAAB architektura elewacja frontowa, od strony drogi dojazdowej, ma być wizytówką budynku. Wykonana będzie z płyt laminowanych HPL, certyfikowanych przez PEFC, nawiązujących do surowców z których wytwarzane są opakowania. Na części fasady zamontowane będą dekoracyjne, plastikowe rury – nieprzezierne, częściowo przezroczyste lub transparentne. Będą one pełniły funkcję żaluzji stałych, chroniących pomieszczenia przed przegrzaniem. Dzięki zastosowaniu kilku tysięcy rur o różnych średnicach i w wielu kolorach elewacja budynku zyska efekt trójwymiarowości.

W fabryce zaprojektowano również gruntowe pompy ciepła, które zapewnią ciepło w zimie oraz chłód w lecie. Dodatkowo powietrze ogrzane za pomocą maszyn produkcyjnych, mogłoby być wykorzystane do ogrzania pomieszczeń socjalnych. Zaprojektowano również system oczyszczania wody wykorzystywanej do produkcji, aby spożytkować ją ponownie, do hodowli ryb w zewnętrznych zbiornikach dekoracyjnych, umieszczonych w rejonie Parku Fabrycznego.

Inwestor, firma Witoplast s.j. Kisielińscy, jest na etapie wyboru projektu kompleksu. Potwierdza, że jeszcze 2016 roku w mazowieckiej miejscowości Rudno koło Kołbieli ruszy budowa kompleksu zabudowań przemysłowych fabryki opakowań. W ramach inwestycji powstaną hale produkcyjne, zaplecze socjalne z szatniami i kantyną dla pracowników, magazyn wysokiego składowania z dokami oraz budynek biurowy. W projektowanym zakładzie wytwarzane będą tuby, butelki, itp. z polietylenu, polipropylenu oraz laminowane (ABL i PBL), dla przemysłu kosmetycznego, spożywczego oraz farmaceutycznego. Cały proces produkcji będzie zautomatyzowany, począwszy od transportowania surowca do maszyn, produkcję, wykonywanie nadruków i wreszcie pakowanie. W halach fabrycznych zainstalowane będą różne maszyny, tj. extrudery, główczarki, wtryskarki, wytłaczarki, itp. w systemie gniazdowym oraz w postaci linii produkcyjnych.


Fabryka opakowań w Rudnie
Autor: FAAB architektura Elewacja frontowa budynku wykonana z kolorowych rur ma być wizytówką fabryki

Nazwa inwestycji: fabryka opakowań w Rudnie
Lokalizacja: Rudno koło Kołbieli, powiat Otwock, woj. mazowieckie
Funkcja: budynki przemysłowe
Inwestor: Witoplast s.j. Kisielińscy
Projektant: FAAB architektura
Powierzchnia terenu: 38 800 m²
Rozpoczęcie budowy: 2016

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej