Inwestycje przemysłowe nie muszą być nudne. Koncepcja projektu fabryki od FAAB architektura

2016-04-11 12:49
Fabryka opakowań w Rudnie
Autor: FAAB architektura Koncepcja architektoniczna fabryki opakowań w Rudnie przygotowana przez pracownię FAAB architekci

W pracowni FAAB architektura powstał niebanalny projekt fabryki opakowań w Rudnie. To jedna z kilku koncepcji kompleksu. Elewacja budynku ma być kolorowa, trójwymiarowa, wykonana z materiałów nawiązujacych do rodzaju produkcji. 

Aktualnie trwa proces projektowania kompleksu budynków fabryki opakowań w Rudnie. Według założeń projektantów z pracowni FAAB architektura elewacja frontowa, od strony drogi dojazdowej, ma być wizytówką budynku. Wykonana będzie z płyt laminowanych HPL, certyfikowanych przez PEFC, nawiązujących do surowców z których wytwarzane są opakowania. Na części fasady zamontowane będą dekoracyjne, plastikowe rury – nieprzezierne, częściowo przezroczyste lub transparentne. Będą one pełniły funkcję żaluzji stałych, chroniących pomieszczenia przed przegrzaniem. Dzięki zastosowaniu kilku tysięcy rur o różnych średnicach i w wielu kolorach elewacja budynku zyska efekt trójwymiarowości.

W fabryce zaprojektowano również gruntowe pompy ciepła, które zapewnią ciepło w zimie oraz chłód w lecie. Dodatkowo powietrze ogrzane za pomocą maszyn produkcyjnych, mogłoby być wykorzystane do ogrzania pomieszczeń socjalnych. Zaprojektowano również system oczyszczania wody wykorzystywanej do produkcji, aby spożytkować ją ponownie, do hodowli ryb w zewnętrznych zbiornikach dekoracyjnych, umieszczonych w rejonie Parku Fabrycznego.

Inwestor, firma Witoplast s.j. Kisielińscy, jest na etapie wyboru projektu kompleksu. Potwierdza, że jeszcze 2016 roku w mazowieckiej miejscowości Rudno koło Kołbieli ruszy budowa kompleksu zabudowań przemysłowych fabryki opakowań. W ramach inwestycji powstaną hale produkcyjne, zaplecze socjalne z szatniami i kantyną dla pracowników, magazyn wysokiego składowania z dokami oraz budynek biurowy. W projektowanym zakładzie wytwarzane będą tuby, butelki, itp. z polietylenu, polipropylenu oraz laminowane (ABL i PBL), dla przemysłu kosmetycznego, spożywczego oraz farmaceutycznego. Cały proces produkcji będzie zautomatyzowany, począwszy od transportowania surowca do maszyn, produkcję, wykonywanie nadruków i wreszcie pakowanie. W halach fabrycznych zainstalowane będą różne maszyny, tj. extrudery, główczarki, wtryskarki, wytłaczarki, itp. w systemie gniazdowym oraz w postaci linii produkcyjnych.


Fabryka opakowań w Rudnie
Autor: FAAB architektura Elewacja frontowa budynku wykonana z kolorowych rur ma być wizytówką fabryki

Nazwa inwestycji: fabryka opakowań w Rudnie
Lokalizacja: Rudno koło Kołbieli, powiat Otwock, woj. mazowieckie
Funkcja: budynki przemysłowe
Inwestor: Witoplast s.j. Kisielińscy
Projektant: FAAB architektura
Powierzchnia terenu: 38 800 m²
Rozpoczęcie budowy: 2016

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej