Inkubator przedsiębiorczości

2007-05-24 16:26
Hala
Autor: brak danych

Częstochowski Park Produkcyjny zostanie stworzony przez Agencję Rozwoju Regionalnego. W ramach tego przedsięwzięcia powstanie hala produkcyjna, która będzie częścią tzw. inkubatora przedsiębiorczości. Najprawdopodobniej zostanie otwarta już w 2007 r.

Budowa hali produkcyjnej przy ulicy Legionów w Częstochowie zostanie sfinansowana z funduszy unijnych. Powstanie ona na pustym placu koło hutniczej koksowni. W ramach tej samej inwestycji zostanie wyremontowana dawna fabryka namiotów i plandek na czołgi, znajdująca się na obrzeżach centrum Częstochowy. Koszt całej inwestycji to 23 mln zł. Przetarg na budowę hali został już rozpisany.
Halę produkcyjną zaprojektował architekt Paweł Krzepczak. Projekt charakteryzuje bardzo kolorowa elewacja. Hala to 4 tys. m kw. powierzchni produkcyjnej i 1 tys. m kw. administracyjnej. Teren zostanie wyposażony w niezbędne media miejskie, place manewrowe i drogi wewnętrzne. W hali firmy, których nie stać na wzniesienie własnych fabryk, będą mogły wynajmować powierzchnię. Budowa ma się zakończyć w II kwartale 2007 roku.

Inny charakter będzie mieć wyremontowany budynek fabryki plandek. Część powierzchni zarezerwowana zostanie na biura, a część na pomieszczenia produkcyjne. Obecnie przygotowywana jest dokumentacja przebudowy. Nieco później zakończony zostanie remont tych pomieszczeń. Cała inwestycja ma się zakończyć najpóźniej do 2008 roku, gdyż taki warunek stawia Unia Europejska, która przekaże 20 mln zł. Resztę przekaże Częstochowski samorząd.
Głównym celem projektu będzie stymulowanie rozwoju gospodarczego Częstochowy oraz regionu.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej