Hotel na wodzie. W Gdańsku powstanie pierwszy w Polsce hotel na wodzie

2021-09-10 14:18
Hotel na wodzie Feel Harmony
Autor: materiały prasowe Wizualizacja hotelu na wodzie Feel Harmony w Gdańsku

Butikowy hotel na wodzie Feel Harmony, który powstanie w Gdańsku, to obiekt z kategorii floating hotel. Tego typu hotele popularne są w Holandii, Szwecji czy Wielkiej Brytanii. Polski odpowiednik powstanie na Motławie, tuż przy Wyspie Spichrzów.

Projekt architektoniczny pierwszego w Polsce hotelu na wodzie opracowało biuro Art Architekci z Gdańska. Inwestycję zrealizuje gdańska spółka River Point.

Hotel na wodzie Feel Harmony
Autor: materiały prasowe Projekt architektoniczny pierwszego w Polsce hotelu na wodzie opracowało biuro Art Architekci z Gdańska

W butikowm hotelu powstaną 72 pokoje z widokiem na rzekę oraz historyczne i nowoczesne zabudowania gdańskiego Głównego Miasta. Chłodne wieczory goście będą mogli spędzać w saunie. Dodatkowym atutem będzie restauracja z tarasem, do którego będzie można podpłynąć i przycumować kajak lub motorówkę. Pierwsi goście mają zanocować w hotelu na wodzie za dwa lata.

Już na początku projektowania wyszliśmy z założenia, że efekt końcowy to suma detali. Dlatego zadbaliśmy o każdy szczegół architektury, wystroju wnętrz i funkcjonalności, aby pobyt w hotelu Feel Harmony był przeżyciem wartym powtórzenia – mówi Kornelia Bargielska, prezes River Point.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej