HOCHTIEF Polska wybuduje Futura Park pod Krakowem

2010-06-07 12:02
Futura Park
Autor: mat.: Advanced Public Relations

Krakowski Oddział HOCHTIEF Polska podpisał z Neinver Polska umowę na budowę Futura Park w Modlniczce koło Krakowa. Kompleks połączy w jednym obiekcie park handlowy oraz centrum outlet Factory.

Zakres prac obejmuje budowę dwukondygnacyjnego obiektu o powierzchni ponad 49 000 mkw. wraz z parkingiem na 1400 miejsc postojowych. Nowo powstający budynek pomieści park Futura, w którym znajdą się powierzchnie najmu dla sklepów średnio i mało powierzchniowych oraz centrum outlet Factory.

Inwestycja powstanie na działce, przy ul. Krakowskiej (gmina Wieś Wielka), w pobliżu wjazdu na autostradę A4. Koncepcja architektoniczna kompleksu została stworzona w krakowskim biurze architektonicznym IMB Asymetria. Projekt wykorzystuje naturalną rzeźbę terenu – dzięki niej, wejścia zarówno do Factory, jak i do parku handlowego będą dostępne z poziomu parkingu.

 Prace rozpoczną się w czerwcu  2010 r., a otwarcie obiektu zaplanowano na sierpień 2011 r.

Przeczytaj koniecznie: Generalnym wykonawcą wieżowca firmy Hines w Warszawie będzie Hochtief

Projekt realizowany dla firmy Neinver Polska jest kolejnym zleceniem w segmencie obiektów handlowo-usługowych pozyskanym przez HOCHTIEF Polska w bieżącym roku. W lutym oddzial warszawski rozpoczął budowę Morskiego Parku Handlowego w Gdańsku. Morski Park Handlowy zbuduje Hochtief Polska

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej