Biurowiec .BIG w Krakowie z pozwoleniem na użytkowanie

2019-07-23 10:49
.BIG Kraków
Autor: Budimex Biurowiec .BIG powstał w Krakowie u zbiegu ulic Generała Bohdana Zielińskiego i Kapelanka

Biurowiec .BIG o powierzchni 10 tys. m2 powstał w Krakowie u zbiegu ulic Generała Bohdana Zielińskiego i Kapelanka. Zobacz jak wygląda nowoczesny, ekologiczny biurowiec .BIG firmy Ghelamco Poland.

.BIG Kraków
Autor: Budimex Biurowiec .BIG Kraków został oddany do użytku w lipcu 2019

Budowa biurowca .BIG rozpoczęła się w lipcu 2017 roku i trwała 15 miesięcy. Zakończyła się w lipcu 2019 roku. Budynek ma trzy naziemne kondygnacje biurowe, a na parterze znajdują się powierzchnie usługowe. Biurowiec ma też dwupoziomowy garaż podziemny, wyposażony m.in. w parking dla rowerów z gniazdami do ładowania elektrycznych jednośladów. Wartość kontraktu to 76,8 mln zł.

.BIG Kraków
Autor: Budimex Biurowiec .BIG Kraków ma 10 tys. m2 powierzchni biurowej


Biurowiec powstał w pobliżu centrum Krakowa, w sąsiedztwie zalewu Zakrzówek, którego otoczenie niebawem przejdzie dużą metamorfozę. Panoramę miasta będzie można podziwiać z blisko 200-metrowego tarasu, który powstanie na dachu budynku. Dodatkowo wewnątrz biurowca zaprojektowano patio, w którym będzie można zaaranżować mini ogród. Projekt obiektu powstał w pracowni projektowej Q-arch.– Nazwa projektu jest przewrotna. Nie odnosi się bowiem do rozmiaru budynku. Podkreśla za to potencjał jaki drzemie w Krakowie oraz w tej lokalizacji. Jestem przekonany, że .BIG stanie się miejscem, które będzie przyciągać wielkie talenty pracujące nad innowacyjnymi rozwiązaniami – mówi Jarosław Zagórski, dyrektor handlowy i rozwoju Ghelamco Poland.

.BIG Kraków
Autor: Budimex Biurowiec .BIG Kraków został wybudowany w systemie BREEAM

Biurowiec BIG - ekologiczny charakter inwestycji

Budynek został wybudowany w systemie BREEAM, co oznacza, że zarówno na poziomie projektu, jak i wykonania, inwestycja została poddana surowej ocenie pod względem jej wpływu na środowisko.

Zależało nam na stworzeniu budynku o wysokiej energooszczędności, dlatego biurowiec ma zainstalowane m.in. czujniki natężenia oświetlenia, które automatycznie dostosowują jego moc, w zależności od pory dnia czy zachmurzenia. W częściach przechodnich oraz w pomieszczeniach sanitarnych zastosowano czujniki obecności automatyczne włączające oświetlenie. Ponadto okna wyposażone zostały w kontaktrony wyłączające klimatyzację w strefie, w której otworzono okno – mówi Dariusz Blocher, prezes Budimex SA.– Warto wspomnieć także o instalacjach grzewczych oraz chłodniczych wykonanych z dużym naciskiem na jakość izolacji cieplnej, czy o systemach oszczędzania wody, np. w umywalkach. Wszystko po to, by eksploatacja była oszczędna pod każdym względem – dodaje Paweł Opoka, dyrektor kontraktu ze strony Budimeksu.

Pracownicy biurowca będą mieli do dyspozycji ponad 200 m² tarasu na dachu budynku, z którego rozciąga się widok na panoramę Krakowa, wraz z jej najbardziej charakterystycznymi miejscami – Wawelem oraz Kopcem Kościuszki. W inwestycji udało się połączyć cechy takie jak funkcjonalność, elegancja oraz ekologiczny charakter budynku.

.BIG Kraków
Autor: Budimex Budowa biurowca .BIG rozpoczęła się w lipcu 2017 roku i trwała 15 miesięcy

Nazwa inwestycji: .BIG
Lokalizacja: zbieg ulic Generała Bohdana Zielińskiego i Kapelanka, Kraków
Funkcja: biurowiec
Inwestor: Ghelamco Poland
Projektant: pracownia projketowa Q-arch
Całkowita powierzchnia: około 123 tys. m²
Powierzchnia biurowa: 10 tys. m²
Powierzchnia handlowa: 1,5 tys. m²
Liczba kondygnacji: 5
Rozpoczęcie budowy: IV kwartał 2017
Zakończenie budowy: lipiec 2019

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej