Galeria Tęcza w Kaliszu: Rank Progress otworzy centrum handlowe zgodnie z planem

2011-08-31 10:12
Galeria Tęcza w Kaliszu: Rank Progress otworzy centrum handlowe zgodnie z planem
Autor: Rank Progress Powierzchnia całkowita Galerii Tęcza toj 33,7 tys. mkw

Spółka Rank Progress SA rozpoczęła proces przekazywania najemcom lokali mieszczących się w centrum handlowym Galeria Tęcza w Kaliszu. Zgodnie z zapowiedziami, centrum handlowe zostanie otwarte w październiku. Do końca tego roku ma zostać sfinalizowana umowa sprzedaży centrum spółce celowej związanej z amerykańskim funduszem Blackstone Real Estate.

Galeria Tęcza będzie otwarta jesienią 2011 r.

Nowe centrum handlowe spółki celowej, należącej do Grupy Kapitałowej Rank Progress SA, powstało w miejscu supersamu Tęcza. Znajdujący się w centrum miasta dawny Społem zamienił się w budynek o powierzchni całkowitej liczącej 33,7 tys. mkw. Obecnie trwa proces przekazywania lokali najemcom oraz prace wykończeniowe na wynajmowanych przez nich powierzchniach. Otwarcie Galerii Tęcza planowane jest na 22 października br.

Do końca tego roku Galeria w Kaliszu, na której budowę przeznaczono ok. 116,5 mln zł, ma zostać sprzedana spółce celowej Blackstone Real Estate. Przedwstępna umowa sprzedaży została podpisana w kwietniu br. Kwotę transakcji ustalono na ok. 38,8 mln euro netto. Ostateczna cena sprzedaży obiektu może ulec zmianie po zakończeniu badania due diligence prowadzonego przez kupującego.

Galeria Tęcza liczyć będzie około 80 najemców. Wśród nich znajdą się między innymi takie marki, jak: Apart, Big Star, Camaieu, CCC, drogerie Douglas, Rossmann i Yves Rocher, Empik, H&M, Home&You, należące do sieci LPP Cropp, House, Mohito i Reserved, Media Expert, Orsay, sklepy z artykułami dziecięcymi Smyk i 5 10 15, Solar, sportowe Adidas, Nike i Reebok, Tally Weijl, Triumph, Vision Express, Wojas, restauracja Broaster Chicken oraz wielosalowe kino Cinema3D.

Otwarcie centrum handlowego wygeneruje 800 nowych miejsc pracy.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej