Galeria Solvay Park w Krakowie

2007-05-21 16:05
Solvay Park
Autor: brak danych

Nowo budowana galeria, której koszt wynieść ma 9 mln zł, jest kolejnym obiektem istniejącego już w rejonie ulicy Zakopiańskiej w Krakowie centrum handlowego z Carrefourem, Castoramą i Multikinem. Głównym inwestorem budowy jest gdańska spółka WP Investment.

Klienci do swojej dyspozycji na czterech kondygnacjach będą mieli sklepy różnych firm, ogromne delikatesy, placówki gastronomiczne jak również parking na 200 stanowisk. Niewątpliwą atrakcją będzie wnętrze obiektu. Oryginalne atrium, przechodzące poprzez wszystkie poziomy budynku, ażurowe portale, ruchome schody, panoramiczne windy, kilkukaskadowy wodospad. Wszystko to realizowane będzie według projektu architekta Ludomira Książka na powierzchni prawie 23 tys. mkw.

Na razie nie znany jest termin otwarcia. Pierwszy termin oddania do użytku Galerii "Solvay Park" ogłoszono na wiosną 2007 roku. Jednak szansa jest znikoma, gdyż już na początku inwestycji pojawiły się problemy. Firma Polbau, główny wykonawca, przyznaje, że budowa galerii pod względem technicznym należy do trudnych. Roboty prowadzone są w bardzo niekorzystnych warunkach geologicznych, przy wysokim poziomie wód gruntowych i przy praktycznie braku placu budowy.
Do wykonania pozostało jeszcze zadanie o łącznej powierzchni 1000 mkw. na wszystkich kondygnacjach, rampy wjazdowe na parking i szereg robót wykończeniowych.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej