Galeria Północna w Warszawie. Budowa galerii handlowej na Białołęce może ruszyć jeszcze w tym roku

2014-05-18 8:00
galeria polnocna bialoleka gtc
Autor: GTC Galeria Północna powstanie przy ul. Światowida, niedaleko Urzędu Dzielnicy Białołęka

Galeria Północna na warszawskiej Białołęce jest kolejnym projektem GTC dla którego inwestor będzie się ubiegał o certyfikat LEED. Jeśli GTC uzyska pozwolenie na budowę nowej inwestycji i ruszy z realizacją jeszcze w tym roku, nowe centrum handlowe powinno być gotowe za 20 miesięcy.

Projekt architektoniczny Galerii Północnej powstał w pracowni APA Wojciechowski przy wspólpracy z izraelskim biurem architektonicznym Moshe Tzur, podobnie jak inny projekt GTC - Galeria Wilanów.

Projekt zakłada powstanie nowoczesnego centrum handlowego o powierzchni 64 000 m2 na warszawskiej Białołęce. Galeria Północna będzie pięciokondygnacyjnym obiektem z dwoma kondygnacjami podziemnymi i trzema naziemnymi. Pod ziemią znajdą się parking i supermarket spożywczy. Na najwyższym poziomie zaprojektowane zostało kino i część restauracyjna. Ogródki restauracyjne mają powstać także na dachu galerii, który zaprojektowano w technologii dachów zielonych.

Podobnie jak przy projekcie Galeria Wilanów GTC planuje przebudować istniejący układ komunikacyjny wokół planowanej galerii - poszerzenie ulicy Światowida i wybudowanie nowych dróg dojazdowych.

GTC będzie ubiegać o certyfikat LEED na poziomie Gold dla swojej nowej warszawskiej inwestycji. Inwestor chce złożyć wniosek na pozwolenie na budowę Galerii Północnej latem 2014 roku i uzyskać go pod koniec roku, żeby odrazu ruszyć z realizacją projektu.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej