Galeria Północna w Warszawie. Budowa galerii handlowej na Białołęce może ruszyć jeszcze w tym roku

2014-05-18 8:00
galeria polnocna bialoleka gtc
Autor: GTC Galeria Północna powstanie przy ul. Światowida, niedaleko Urzędu Dzielnicy Białołęka

Galeria Północna na warszawskiej Białołęce jest kolejnym projektem GTC dla którego inwestor będzie się ubiegał o certyfikat LEED. Jeśli GTC uzyska pozwolenie na budowę nowej inwestycji i ruszy z realizacją jeszcze w tym roku, nowe centrum handlowe powinno być gotowe za 20 miesięcy.

Projekt architektoniczny Galerii Północnej powstał w pracowni APA Wojciechowski przy wspólpracy z izraelskim biurem architektonicznym Moshe Tzur, podobnie jak inny projekt GTC - Galeria Wilanów.

Projekt zakłada powstanie nowoczesnego centrum handlowego o powierzchni 64 000 m2 na warszawskiej Białołęce. Galeria Północna będzie pięciokondygnacyjnym obiektem z dwoma kondygnacjami podziemnymi i trzema naziemnymi. Pod ziemią znajdą się parking i supermarket spożywczy. Na najwyższym poziomie zaprojektowane zostało kino i część restauracyjna. Ogródki restauracyjne mają powstać także na dachu galerii, który zaprojektowano w technologii dachów zielonych.

Podobnie jak przy projekcie Galeria Wilanów GTC planuje przebudować istniejący układ komunikacyjny wokół planowanej galerii - poszerzenie ulicy Światowida i wybudowanie nowych dróg dojazdowych.

GTC będzie ubiegać o certyfikat LEED na poziomie Gold dla swojej nowej warszawskiej inwestycji. Inwestor chce złożyć wniosek na pozwolenie na budowę Galerii Północnej latem 2014 roku i uzyskać go pod koniec roku, żeby odrazu ruszyć z realizacją projektu.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej