W Oświęcimiu będzie galeria

2009-05-18 15:33
Galeria Niwa
Autor: Master Management

Niwa - projekt firmy Ramsay Sp. z o.o. - powstaje na 3-hektarowej działce, przy ulicy Powstańców Śląskich 1. Oficjalne otwarcie obiektu planowane jest na wrzesień 2009 r.

Centrum handlowe w Oświęcimiu to jednopiętrowy budynek o powierzchni użytkowej ok. 21 830 m2. Znajdzie się w nim hipermarket Carrefour oraz pasaż handlowy, w którym otwartych zostanie około 40 sklepów. Na powierzchnię handlową przewidziano ok. 9700 m2. Dla klientów zmotoryzowanych stworzony został parking podziemny z 312 miejscami postojowymi oraz parking naziemny z 155 miejscami. Projekt galerii Niwa został przygotowany przez BORM_projekt Sp. z o.o., a generalnym wykonawcą jest Katowickie Przedsiębiorstwo Budownictwa Przemysłowego BUDUS SA.

Za komercjalizację obiektu odpowiada firma Master Management. Dotychczas 85%  powierzchni zostało wynajęte. Umowy najmu podpisano między innymi z następującymi najemcami: Carrefour, Mix Electronics, Reserved, Cropp Town, House, Mohito, Oxide, Komputronik, Drogeria Natura, Orange, Era GSM, Play i Kolporter. „Jest nam bardzo miło, że Galeria Niwa cieszy się tak dużym zainteresowaniem zarówno sieciowych najemców, jak i lokalnych podmiotów oraz, że wynajęliśmy 85% powierzchni centrum już na cztery miesiące przed jego oficjalnym otwarciem” – powiedziała Maria Prażuch, Country Manager w firmie Master Management. „Liczymy na to, że centrum handlowe stanie się miejscem dogodnych zakupów nie tylko dla mieszkańców Oświęcimia, w którym do tej pory nie było żadnego nowoczesnego obiektu handlowego, ale również okolicznych miejscowości. Właśnie dla nich przygotowujemy wyjątkowe otwarcie centrum handlowego. Mamy nadzieję, że spełni ono wysokie oczekiwania przyszłych klientów Galerii Niwa”.
Budowa galerii rozpoczęła się w lipcu 2008 r. Całkowita wartość projektu to około 70 milionów złotych.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej