Fabryka GE Energy Management w Bielsku-Białej

2015-12-02 14:19
Fabryka GE Energy Management
Autor: materiał prasowy Fabryka GE Energy Management w Bielsku-Białej

Deweloper powierzchni przemysłowych, Panattoni Europe, zakończył budowę inteligentnej fabryki GE Energy Management.

Obiekt powstał w dziesięć miesięcy. Ma powierzchnię ponad 45 000 m², posadowiony jest na 12-hektarowej działce w Bielsku-Białej. Fabryka powstała w wyniku potrzeby najemcy do stworzenia jednej powierzchni produkcyjnej. Dotychczas przebiegała ona w czterech lokalizacjach.

W budynku zaprojektowano część produkcyjną, magazynową i socjalno-biurową. Będzie on wyposażony w nowoczesne laboratoria, które umożliwią szybkie prototypowanie, rozwój technologii, badań i certyfikacji, a także w centrum ekspozycyjno-szkoleniowe (Customer Experience Center), które usprawni współpracę z klientami na całym świecie. Część produkcyjno-magazynowa zajmuje 37 839 m². Podzielona jest na bloki funkcjonalne: produkcyjny, montażowy, połączony z częścią testową i laboratoryjną oraz logistyczny. Powierzchnia biurowa klasy A i przestrzeń wspólna zajmują 7872 m².

W hali produkcyjnej budynku wykonano specjalne fundamenty pod maszyny i urządzenia. Zastosowano posadzki epoksydowe o specjalistycznych parametrach pod względem izolacyjności i przewodzenia elektrycznego. Wykonano instalację sprężonego powietrza, wody lodowej, wentylacji technologicznej i odpylarni. Podwyższono natężenie oświetlenia w hali do 350/500 lx, zainstalowano 2 szynoprzewody 1000 A oraz 6 suwnic. Dodatkowo obiekt ma certyfikat ochrony pożarowej FM Global z klasyfikacją Highest Risk Protection, czyli jest w pełni chroniony instalacją tryskaczową oraz spełnia najbardziej restrykcyjne wymagania w zakresie bezpieczeństwa konstrukcji oraz zastosowanych elementów instalacyjnych. Wentylacja mechaniczna budynku produkcyjnego zapewnia rekuperację ciepła.

W fabryce produkowane będą urządzenia do dystrybucji energii elektrycznej i podstawowe wyposażenie instalacji elektrycznych: rozdzielnice niskiego i średniego napięcia, szafy sterownicze, panele i obudowy metalowe, wyłączniki prądu stałego i zmiennego, a także systemy zasilania awaryjnego dla odbiorców komercyjnych, przemysłowych i odnawialnych źródeł energii. Powstaną również instalacje zapewniające bezpieczne funkcjonowanie miast, dla sektora naftowo-gazowego, turbin wiatrowych, centrów danych oraz szpitali.

Firma BTS Panattoni Europe aktywnie uczestniczyła w pracach koncepcyjnych i projektowych fabryki, prowadzonych przez GE Energy Management i CBRE. Przeniesienie najemcy do nowej lokalizacji trwa i będzie kontynuowane przez kilka następnych miesięcy.

Fabryka GE Energy Management
Autor: materiał prasowy Fabryka GE Energy Management w Bielsku-Białej
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej