Fabryka GE Energy Management w Bielsku-Białej

2015-12-02 14:19
Fabryka GE Energy Management
Autor: materiał prasowy Fabryka GE Energy Management w Bielsku-Białej

Deweloper powierzchni przemysłowych, Panattoni Europe, zakończył budowę inteligentnej fabryki GE Energy Management.

Obiekt powstał w dziesięć miesięcy. Ma powierzchnię ponad 45 000 m², posadowiony jest na 12-hektarowej działce w Bielsku-Białej. Fabryka powstała w wyniku potrzeby najemcy do stworzenia jednej powierzchni produkcyjnej. Dotychczas przebiegała ona w czterech lokalizacjach.

W budynku zaprojektowano część produkcyjną, magazynową i socjalno-biurową. Będzie on wyposażony w nowoczesne laboratoria, które umożliwią szybkie prototypowanie, rozwój technologii, badań i certyfikacji, a także w centrum ekspozycyjno-szkoleniowe (Customer Experience Center), które usprawni współpracę z klientami na całym świecie. Część produkcyjno-magazynowa zajmuje 37 839 m². Podzielona jest na bloki funkcjonalne: produkcyjny, montażowy, połączony z częścią testową i laboratoryjną oraz logistyczny. Powierzchnia biurowa klasy A i przestrzeń wspólna zajmują 7872 m².

W hali produkcyjnej budynku wykonano specjalne fundamenty pod maszyny i urządzenia. Zastosowano posadzki epoksydowe o specjalistycznych parametrach pod względem izolacyjności i przewodzenia elektrycznego. Wykonano instalację sprężonego powietrza, wody lodowej, wentylacji technologicznej i odpylarni. Podwyższono natężenie oświetlenia w hali do 350/500 lx, zainstalowano 2 szynoprzewody 1000 A oraz 6 suwnic. Dodatkowo obiekt ma certyfikat ochrony pożarowej FM Global z klasyfikacją Highest Risk Protection, czyli jest w pełni chroniony instalacją tryskaczową oraz spełnia najbardziej restrykcyjne wymagania w zakresie bezpieczeństwa konstrukcji oraz zastosowanych elementów instalacyjnych. Wentylacja mechaniczna budynku produkcyjnego zapewnia rekuperację ciepła.

W fabryce produkowane będą urządzenia do dystrybucji energii elektrycznej i podstawowe wyposażenie instalacji elektrycznych: rozdzielnice niskiego i średniego napięcia, szafy sterownicze, panele i obudowy metalowe, wyłączniki prądu stałego i zmiennego, a także systemy zasilania awaryjnego dla odbiorców komercyjnych, przemysłowych i odnawialnych źródeł energii. Powstaną również instalacje zapewniające bezpieczne funkcjonowanie miast, dla sektora naftowo-gazowego, turbin wiatrowych, centrów danych oraz szpitali.

Firma BTS Panattoni Europe aktywnie uczestniczyła w pracach koncepcyjnych i projektowych fabryki, prowadzonych przez GE Energy Management i CBRE. Przeniesienie najemcy do nowej lokalizacji trwa i będzie kontynuowane przez kilka następnych miesięcy.

Fabryka GE Energy Management
Autor: materiał prasowy Fabryka GE Energy Management w Bielsku-Białej
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej