Fabryka czekolady jest dwa razy większa

2009-09-11 17:47

Zakończyły się prace przy rozbudowie zakładu Cadbury Wedel w Bielanach Wrocławskich. Podwrocławska fabryka czekolady jest dwa razy większa. Realizacja inwestycji ruszyła w 2008 r.

Przy rozbudowie współpracował z Cadbury Wedel zespół inżynierów z firmy architektoniczno-inżynierskiej PM Group. Architekci opracowali koncepcję rozbudowy, przygotowali projekt budowlany (wraz z uzyskaniem pozwolenia na budowę), dokumentację przetargową oraz wyłonili wykonawców poszczególnych pakietów robót. Firma odpowiadała za zarządzenie placem budowy i nadzór nad realizacją robót. Do jej zadań należało także przeprowadzanie inspekcji i odbioru końcowego budowy. PM Group opracował również projekty wybranych elementów linii produkcyjnych. – Ze względu na złożoność przedsięwzięcia, końcowa część projektu była dostosowywana do zmieniających się potrzeb już w trakcie realizacji robót – mówi Krzysztof Suwalski, kierownik projektu w PM Group Polska.

Powierzchnia fabryki Cadbury Wedel z 13 tys. mkw. zwiększyła się do 30 tys. mkw. – To wyjątkowy zakład z racji jego konstrukcji. Nieczęsto zdarza się, by linie produkcyjne funkcjonowały jednocześnie na kilku kondygnacjach. W zakładzie Cadbury Wedel w Bielanach Wrocławskich zdecydowaliśmy się na zaprojektowanie obiektu dwukondygnacyjnego. Takie rozwiązanie nie tylko pozwala wykorzystać walory działki, lecz także ułatwia proces produkcyjny – dodaje Krzysztof Suwalski.

Oprócz inwestycji w Bielanach Wrocławskich firma buduje fabrykę czekolady w Skarbimierzu oraz modernizuje warszawską fabrykę Wedla.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej