Electrolux w Świdnicy

2007-05-21 16:55

8 grudnia 2006 roku uroczyście otwarto fabrykę firmy Electrolux w Świdnicy. W zakładzie produkowane będą kuchenki i piekarniki. Jest to już czwarty zakład tego koncernu w Polsce.

Nowo otwarta fabryka Electrolux znajduje się w Wałbrzyskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej Invest Park. Hale produkcyjne o powierzchni 22.500 mkw. powstawały kilkanaście miesięcy. Na terenie zakładu zbudowano także magazyn wyrobów gotowych, pomieszczenia biurowe i socjalne oraz nowoczesną oczyszczalnię ścieków.

Koncern zakłada, że w 2007 roku produkcja w nowym zakładzie wyniesie 147 tys. urządzeń. Zatrudnienie znajdzie tu ponad 200 osób. Za pięć lat, gdy zakład osiągnie pełną zdolność produkcyjną, będzie w nim powstawać 600 tys. kuchenek rocznie. Wzrośnie także liczba pracowników. Sprzęt wytwarzany w Świdnicy będzie głównie przeznaczony na eksport do Europy, Azji, Australii i Afryki.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej