Ekologiczny biurowiec z prefabrykatów. Wolf System buduje w Chorzowie

2012-03-15 9:55
energooszczędny biurowiec z prefabrykatów, Chorzów
Autor: Wolf System Biurowiec, przyszła siedziba Burton Polska

Budownictwo energooszczędne cieszy się w Polsce coraz większą popularnością. Ekologiczne metody stosuje się nie tylko w budownictwie mieszkaniowym, ale również przy realizacji inwestycji komercyjnych. W Chorzowie zostanie wybudowany pierwszy w Polsce "zielony" biurowiec z prefabrykatów. Inwestycję zrealizuje Wolf System.

W Chorzowie zostanie wybudowany ekologiczny biurowiec. Inwestycję zrealizuje firma Wolf System, która promuje energooszczędne budownictwo z prefabrykatów. Biurowiec będzie nową siedzibą firmy Burton Polska*, która jest inwestorem projektu.

Przeczytaj również: Prefabrykaty górą! Hotel w Chinach zbudowany w 360 godzin

W Polsce z roku na rok, przybywa inwestycji komercyjnych, które budowane są zgodnie z zasadmni ekologicznego budownictwa. Kolejnym przykładem takiej realizacji będzie nowo budowany biurowiec w Chorzowie.

Energooszczędne budownictwo i prefabrykaty

Biurowiec zostanie zrealizowany w nowoczesnej i energooszczędnej technologii, która nie tylko zapewni szybką realizację, ale podniesie komfort osób, które docelowo będą pracowały w budynku. Budulcem będą drewniane prefabrykaty (stropy i moduły ścian), które zostaną połączone w systemie modułowym w całość. Dzięki zastosowaniu technologii modułowej, biurowiec zostanie wybudowany w krótkim czasie, bez udziału dużej ekipy budowlanej.

Ściany zewnętrzne zostaną pokryte izolacją termiczną - styropianem, ułożonym techniką lekką mokrą. Budynek wykonany będzie w technologii prefabrykowanej o konstrukcji szkieletowej. Fundament budynku wykończony będzie żelbetową płytą posadzkową.

Funkcjonalny biurowiec

W ramach inwestycji powstanie ekologiczny biurowiec, którego główną zaletą będzie energoosczędność i ciekawa architektura. Biurowiec będą tworzyły, m.in. biura, showroom (pomieszczenie wystawowe) dla hurtowników, magazyny, pomieszczenia socjalne oraz gospodarcze. Elewacja obiektu będzie miała jasną kolorystykę, którą uzupełnią przeszklenia i elementy drewniane. Budynek zostanie w pełni dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Według projektu architektonicznego wejście do budynku i parter zostanie zrealizowany bez różnicy progów i poziomów. Wolf System przewiduje, że stan surowy biurowca będzie gotowy najpóźniej do końca maja 2012 roku. Następnie inwestor, firma Burton Polska będzie odpowiedzialny za wykończenia wnętrz. Ten etap prac powinnien zakończyć się do końca 2012 roku.


*Firma Burton Polska jest dystrybutorem sprzętu snowbordowego.

Zielony biurowiec w Chorzowie

Nazwa: biurowiec/ siedziba firmy Burton Polska
Lokalizacja: ul. Odległa, Chorzów, woj. śląskie
Stan inwestycji: realizowana
Realizacja: 2012
liczba kondygnacji: 2 (podpiwniczone)
pow. całkowita [m2]: 990
wysokość [m]: 8,8

Inwestor: Burton Polska
Projekt architektoniczny: Wolf System
Generalny wykonawca: Wolf System.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej