Prefabrykaty górą! Hotel w Chinach zbudowany w 360 godzin

2012-01-09 12:54
Prefarykaty górą! Hotel błyskawiczny jak chińska zupka
Autor: Youtube

Czy jest możliwe zbudowanie hotelu w 360 godzin? Okazuje się, że tak. Zobacz, jak w 15 dni powstał nowoczesny, komfortowy i energooszczędny budynek wykonany z prefabrykatów. Hotel o wysokości 30 pięter wybudowano w Dougtin Lake w Prowincji Hunan (Chiny).

W Dongtin Lake w Chinach zbudowano hotel 5 razy bardziej efektywny energetycznie niż konwencjonalny. Energooszczędny budynek zaizolowano 15-centymetrową warstwą wełny szklanej, wyposażono w super szczelne okna (czteropanelowe) i zewnętrzne osłony przeciwsłoneczne oraz w instalację odzysku ciepła z powietrza wewnętrznego. Trzystopniowa filtracja powietrza wprowadzanego do budynku powoduje, iż powietrze wewnętrzne jest znacznie czystsze niż na zewnątrz. 
Budynek ma 1700 m kw. powierzchni i prostą formę czworobocznej wieży. W sumie hotel liczy 30 kondygnacji a zbudowano go grudniu 2011 r. w... 15 dni!

Budowa w tak rekordowym tempie (w 360 godzin!) jest możliwa wyłącznie dzięki bardzo zaawansowanemu procesowi prefabrykacji, całodobowej pracy oraz doskonałej logistyce dostaw.

 

Domy prefabrykowane najszybciej

W fabryce wykonano wszystkie prefabrykaty: elementy ścian, stropów i schodów oraz moduły sanitarne. Ściany i stropy mają konstrukcję stalową i już w fabryce wyposażone zostały we wszystkie elementy instalacji wewnętrznych na nawet w okładziny ścienne i podłogowe (podobnie jak to się dzieje przy budowie statków wycieczkowych, zwanych pływającymi hotelami). Gotowe moduły dostarczano na budowę i składano jak klocki Lego. Następnie zamocowano ściany zewnętrzne, złożone z gotowych prefabrykowanych paneli – od razu wykończonych i z wmontowaną stolarką okienną.

Inwestorem obiektu jest BSB (Broad Sustainable Building), elementy prefabrykowane wyprodukowano w Chinach w Factory BSB i na miejsce inwestycji dowożono ciężarówkami. Mimo rekordowo krótkiego czasu budowy, nie jest to konstrukcja tymczasowa. O solidności i jakości tej konstrukcji z prefabrykatów świadczy fakt, że jest ona odporna na wstrząsy sejsmiczne o sile do 9 stopni w skali Richtera.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej