Galeria Jurajska. Wystawy oraz warsztaty artystyczne w Galerii Jurajskiej

2019-03-01 12:28
Galeria Jurajska
Autor: materiały prasowe Galeria Jurajska w Częstochowie

W wyniku współpracy częstochowskiej Galerii Jurajskiej i Miejskiej Galerii Sztuki, w centrum handlowym zaplanowano serię wystaw oraz bezpłatnych warsztatów artystycznych. Premiera odbyła się w niedzielę, 3 marca.

Galeria w Galerii Jurajskiej

Wystawy, pokazy i warsztaty plastyczne przeznaczone są zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. W każdą pierwszą niedzielę miesiąca w Galerii Jurajskiej odbywać będą się tematyczne wystawy artystów plastyków oraz różne warsztaty. Każde spotkanie będzie miało inny motyw przewodni oraz swój własny program.

- To projekt, którym chcemy przybliżyć mieszkańcom regionu sztukę i lokalnych artystów, ale także zachęcić dzieci, młodzież i dorosłych do odkrycia nowej pasji, jaką może być malarstwo, rysunek, kaligrafia bądź rzeźba. Zależy nam także na tym, aby zmniejszyć dystans pomiędzy twórcą, a odbiorcą jego dzieła w dość nietypowy otoczeniu, jakim jest centrum handlowe – mówi Violetta Dziubin-Łuszczyk, marketing manager Galerii Jurajskiej.

Galeria Jurajska
Autor: wikipedia Wnętrze Galerii Jurajskiej

Bulwary nad Wartą

Częstochowskie bulwary nad Wartą, sąsiadujące z Galerią Jurajską, doczekały się metamorfozy. Już od początku czerwca 2018 mieszkańcy Częstochowy oraz turyści mogą spacerować wzdłuż brzegu rzeki po nowoczesnych bulwarach z miejskim ogrodem. Jest to pierwsze tego typu miejsce w Częstochowie i jedno z nielicznych wzdłuż Warty. 

Rewitalizacją terenu zajęła się Galeria Jurajska. Prace trwały od lata 2017. Powstała nowoczesna i ogólnodostępna strefa wypoczynku.

Galeria Jurajska otoczona nowoczesnymi bulwarami

Na terenach należących do galerii powstały m.in. ścieżki i alejki mające łącznie 1,3 tys. m², place zabaw dla małych i starszych dzieci (300 m²) oraz plac główny bulwaru o powierzchni 500 m². W zielonej strefie zasadzone zostały ozdobne trawy, krzewy, a także liściaste drzewa mające rozłożyste korony. 

Na placu centralnym bulwaru powstał natomiast tzw. "mokry chodnik" ze strzelającymi w górę strumieniami wody oraz płytka sadzawka zbudowana na planie prostokąta. Wzdłuż rzeki od ronda do boisk do siatkówki plażowej prowadzi brukowana aleja. Z kolei sam bulwar poprzecinany został utwardzonymi ścieżkami żwirowymi z kilkunastoma ławkami

Spacer po warszawskich bulwarach wiślanych>>

Bulwary nad Wartą
Autor: Grupa Verso Na bulwarach nad Wartą w Częstochowie powstał tzw. mokry chodnik ze strzelającymi w górę strumieniami wody
Bulwary nad Wartą
Autor: Grupa Verso Modernizacja częstochowskich bulwarów obejmie ponad 8,5 tys. m² terenów między drogą dojazdową do centrum handlowego a Wartą
Bulwary nad Wartą
Autor: Grupa Verso Autorem koncepcji bulwarów nad Wartą jest Grupa Verso, a za architekturę krajobrazu odpowiada pracownia ZOON.
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej