Galeria Jurajska. Wystawy oraz warsztaty artystyczne w Galerii Jurajskiej

2019-03-01 12:28
Galeria Jurajska
Autor: materiały prasowe Galeria Jurajska w Częstochowie

W wyniku współpracy częstochowskiej Galerii Jurajskiej i Miejskiej Galerii Sztuki, w centrum handlowym zaplanowano serię wystaw oraz bezpłatnych warsztatów artystycznych. Premiera odbyła się w niedzielę, 3 marca.

Galeria w Galerii Jurajskiej

Wystawy, pokazy i warsztaty plastyczne przeznaczone są zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. W każdą pierwszą niedzielę miesiąca w Galerii Jurajskiej odbywać będą się tematyczne wystawy artystów plastyków oraz różne warsztaty. Każde spotkanie będzie miało inny motyw przewodni oraz swój własny program.

- To projekt, którym chcemy przybliżyć mieszkańcom regionu sztukę i lokalnych artystów, ale także zachęcić dzieci, młodzież i dorosłych do odkrycia nowej pasji, jaką może być malarstwo, rysunek, kaligrafia bądź rzeźba. Zależy nam także na tym, aby zmniejszyć dystans pomiędzy twórcą, a odbiorcą jego dzieła w dość nietypowy otoczeniu, jakim jest centrum handlowe – mówi Violetta Dziubin-Łuszczyk, marketing manager Galerii Jurajskiej.

Galeria Jurajska
Autor: wikipedia Wnętrze Galerii Jurajskiej

Bulwary nad Wartą

Częstochowskie bulwary nad Wartą, sąsiadujące z Galerią Jurajską, doczekały się metamorfozy. Już od początku czerwca 2018 mieszkańcy Częstochowy oraz turyści mogą spacerować wzdłuż brzegu rzeki po nowoczesnych bulwarach z miejskim ogrodem. Jest to pierwsze tego typu miejsce w Częstochowie i jedno z nielicznych wzdłuż Warty. 

Rewitalizacją terenu zajęła się Galeria Jurajska. Prace trwały od lata 2017. Powstała nowoczesna i ogólnodostępna strefa wypoczynku.

Galeria Jurajska otoczona nowoczesnymi bulwarami

Na terenach należących do galerii powstały m.in. ścieżki i alejki mające łącznie 1,3 tys. m², place zabaw dla małych i starszych dzieci (300 m²) oraz plac główny bulwaru o powierzchni 500 m². W zielonej strefie zasadzone zostały ozdobne trawy, krzewy, a także liściaste drzewa mające rozłożyste korony. 

Na placu centralnym bulwaru powstał natomiast tzw. "mokry chodnik" ze strzelającymi w górę strumieniami wody oraz płytka sadzawka zbudowana na planie prostokąta. Wzdłuż rzeki od ronda do boisk do siatkówki plażowej prowadzi brukowana aleja. Z kolei sam bulwar poprzecinany został utwardzonymi ścieżkami żwirowymi z kilkunastoma ławkami

Spacer po warszawskich bulwarach wiślanych>>

Bulwary nad Wartą
Autor: Grupa Verso Na bulwarach nad Wartą w Częstochowie powstał tzw. mokry chodnik ze strzelającymi w górę strumieniami wody
Bulwary nad Wartą
Autor: Grupa Verso Modernizacja częstochowskich bulwarów obejmie ponad 8,5 tys. m² terenów między drogą dojazdową do centrum handlowego a Wartą
Bulwary nad Wartą
Autor: Grupa Verso Autorem koncepcji bulwarów nad Wartą jest Grupa Verso, a za architekturę krajobrazu odpowiada pracownia ZOON.
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej