Centrum NoVa Park zostanie rozbudowane

2016-09-05 15:22
Centrum Handlowe Nova Park
Autor: materiał prasowy Właścicielem centrum handlowego Nova Park jest węgierski deweloper Futurea

NoVa Park to największe centrum handlowo-rozrywkowe w województwie lubuskim, które zostało otwarte w 2012 roku. Wkrótce ruszy I etap rozbudowy galerii. Projekt przygotowało biuro Chapman Taylor.

Centrum handlowe Nova Park mieści się przy ul. Przemysłowej 2 w Gorzowie Wielkopolskim. Jego właścicielem jest węgierski deweloper Futureal, a zarządcą firma Apsys Polska, która w ramach umowy odpowiada za zarządzanie centrum handlowym i umowami najmu oraz leasing i marketing.

Rozbudowa będzie przebiegać w dwóch etapach. Inwestor niebawem rozpocznie I fazę rozbudowy centrum handlowego. Zakończy się ona w 2018 roku i powiększy istniejący obiekt o 3500 m² powierzchni handlowej. W kolejnym etapie do użytku zostanie oddanych kolejne 6500 m². Do 2020 roku centrum powiększy się o około 10 000 m², a jego powierzchnia całkowita wyniesie prawie 42 500 m².

NoVa Park – jako pierwsze centrum handlowe w Polsce – otrzymało międzynarodowy certyfikat BREEAM® In-Use z oceną „Excellent” zarówno w kategorii Building Management (Zarządzanie obiektem), jak i Asset Rating (Ekologiczna charakterystyka budynku).

Nazwa inwestycji: NoVa Park
Lokalizacja: ul. Przemysłowa 2
Funkcja: centrum handlowe
Inwestor: Futureal Management Poland Sp. z o.o.
Generalny wykonawca: w trakcie wyboru
Zarządca: Apsys Polska S.A.
Projektant: Chapman Taylor
Całkowita powierzchnia: 42 500 m² (po zakończeniu dwóch etapów rozbudowy)
Rozpoczęcie budowy: III kwartał 2016
Zakończenie budowy: 2018 (I etap), 2020 (II etap)

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Czytaj więcej