Centrum logistyczne za 500 mln złotych

2007-06-04 16:36

Logistic City - Piotrków Distribution Center to nowoczesny kompleks logistyczno-biznesowy, który powstanie w centralnej Polsce, w Piotrkowie Trybunalskim. Centrum będzie obsługiwało operatorów logistycznych, duże firmy dystrybucyjne oraz firmy produkcyjne, które planują ulokować tam swoje magazyny.

Na 90- hektarowej działce powstanie obiekt o powierzchni ponad 370 tys. m.kw. Atutem tego kompleksu jest lokalizacja - sąsiedztwo drogi ekspresowej nr 8 i trasy katowickiej oraz bliskość łódzkiego portu lotniczego w Lublinku. Realizacja inwestycji rozpocznie się w pierwszym kwartale 2005 roku.

Budowa potrwa ok. 8 - 10 lat i będzie prowadzona w sześciu etapach:

  • A - 60.900 m.kw.,
  • B - 63.959 m.kw.,
  • C - 68.580 m.kw.,
  • D - 63.000 m.kw.,
  • E - 66.720 m.kw.,
  • F - 49.500 m.kw.

Centrum logistyczne zaprojektowano tak, aby jego użytkownicy mogli swobodnie aranżować powierzchnie w kompleksie i dostosowywać je do swoich potrzeb. Standard wykonania obiektów ma być wysoki; każdy z nich będzie mógł być wyposażony w trzon komunikacyjny i część biurową zlokalizowaną nad strefą dostaw. Dzięki tej inwestycji powstanie 1 200 nowych miejsc pracy. Koncepcję architektoniczną opracował zespół biura Denton Corker Marshall. Konsultantem ds. inwestycji jest firma Polish Properties, a agentem Colliers International. Inwestorem Logistic City - Piotrków Distribution Center jest firma Emerson sp. z o.o.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej