Centrum Logistyczne COMPLEX

2008-09-05 17:39
Centrum logistyczne Complex
Autor: brak danych

Ten nowoczesny obiekt znajduje się w pobliżu planowanego skrzyżowania autostrad A1/A2. Oficjalne otwarcie planowane jest na 8 września 2008 roku.

Obiekt  odpowiada światowym standardom logistycznym. Oparte jest na dedykowanej i przygotowanej przez specjalistów koncepcji, dodatkowo wspartej najnowszymi osiągnięciami techniki magazynowej i przemieszczania towarów. Centrum pracuje w oparciu o system klasy ERP II, natomiast procesami wewnątrz obiektu zarządza wyspecjalizowany i renomowany system klasy WMS.

Centrum COMPLEX w liczbach:

  • strefa regałów wysokiego składowania na ponad 10 000 miejsc paletowych, co daje pojemność ponad 8000 ton,
  • strefa 23 windowych regałów dynamicznych o łącznej nośności ponad 600 ton i pozwalająca na składowanie w ponad 50 000 lokalizacji,
  • strefa regałów przepływowych o pojemności ponad 19 000 kartonów, o łącznej nośności blisko 500 ton,
  • system inteligentnych przenośników długości 1 km,
  • linia do wewnętrznego obrotu odpadami opakowaniowymi, zakończona formowaniem prasowych surowców wtórnych.

Centrum pozwala na składowanie ponad 30 000 artykułów o maksymalnej masie do 10 000 ton, umożliwi realizację ponad 10 000 linii zleceń oraz ponad 1000 zamówień dziennie.
Powierzchnia całkowita obiektu wynosi 10 000 m2.


"Uruchomienie Centrum Logistycznego zapewni optymalną i efektywną obsługę naszych Klientów. Wiąże się to z polepszeniem zakresu przepływów materiałowych, od chwili przyjęcia do magazynu, aż do wysyłki i załadunku. Cała inwestycja zapewni redukcję kosztów przy jednoczesnym wzroście wydajności" - mówi Ryszard Petrykowski, członek zarządu COMPLEX SA.

Firma podpisała również umowę ze spółką Quinto, producentem urządzeń i aparatury przemysłowej dla górnictwa i kopalnictwa, na nabycie 70% udziałów w firmie z Radzionkowa.

wrzesień 2008

 

 

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Czytaj więcej