Centrum handlu i rozrywki za 100 milionów euro

2007-05-25 16:19

Firma Chelverton International otrzymała w marcu pozwolenie na budowę regionalnego centrum handlowego w Katowicach o powierzchni 70.000 m2, zlokalizowanego na 30 ha.

Pierwsza faza realizacji projektu dotyczy infrastruktury. Roboty prowadzone przez Chelverton International i Spółkę Drogowa Trasa Średnicowa ropoczęto w listopadzie 2001 roku. Na maj zaplanowano oddanie do użytku skrzyżowania dojazdowego, a latem bieżącego roku będzie gotowy nowy dojazd do przyszłego centrum handlowego i rozpoczną się prace nad przygotowaniem terenu pod budowę obiektu. Silesia Park powstanie na 30 hektarowej działce.

Poprawa stanu dróg znajdujących się w pobliżu nowego centrum jest częścią całościowej inwestycji. Obejmuje poszerzenie ulicy Chorzowskiej (4 pasy) łączącej Gliwice, Zabrze, Rudę Śląską, Świętochłowice, Chorzów i Katowice oraz budowę nowego dojazdu do Silesia Park - na jego realizację firma Chelverton wydała 4,5 miliona dolarów.
Silesia Park jest ważną inwestycją dla śląskiej aglomeracji. Nie tylko wpłynie na podniesienie jakości życia mieszkańców poprzez funkcje handlowo- rozrywkowe i nowe miejsca pracy, ale poprzez poprawę infrastruktury. - podkreśla Piotr Kaszyński, partner i szef departamentu wynajmu powierzchni handlowych w Healey & Baker, agenta centrum.

Ogólne dane:

  • powierzchnia obiektu brutto: około 88 000 m2
  • powierzchnia obiektu do wynajmu netto: 70 000 m2
  • liczba miejsc parkingowych: 2630 (w tym 485 na parkingu podziemnym)

 
W skład centrum wejdzie hipermarket, galeria handlowa, restauracje oraz część rozrywkowo-rekreacyjnej.

Autorem projektu architektonicznego jest Chapman Taylor Partners. Wykonawca projektu jeszcze nie został wyłoniony, przetarg jest w trakcie realizacji.
Szacunkowy całkowity koszt inwestycji to 100 mln euro, termin otwarcia centrum zaplanowano jesienią 2003 roku.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej