Centrum handlowe Factory Annopol. Budimex buduje outlet w Warszawie

2012-02-15 12:10
Centrum Handlowe Factory Annopol
Autor: Apa Wojciechowski Centrum handlowe Factory Annopol - wizualizacja

W Warszawie budowane jest kolejne centrum handlowe typu outlet. Obiekt, którego generalnym wykonawcą jest Budimex realizowane jest na Białołęce. Inwestycja o wartości ponad 60 mln złotych, zostanie oddana do użytku w pierwszym kwartale 2013 roku.

W Warszawie budowane jest kolejne centrum handlowe Factory. Inwestycja będzie drugim po znajdującym się w Ursusie outletem w stolicy, którego deweloperem i inwestorem jest Neinver Annopol. Generalny wykonawca, Budimex rozpoczął już budowę. Outlet zostanie oddany do użytku w pierwszym kwartale 2013 roku.

Przeczytaj również: Morski Park Handlowy w Gdańsku. Centrum handlowe zyska McDrive

Przypomnijmy, że inwestor podpisał umowę z wykonawcą we wrześniu 2011 roku. Wartość robót opiewa na 61 mln złotych. Na terenie kraju są już 4 centra handlowe typu outlet, którego właścicielem jest hiszpański deweloper - Neinver. Obiekty te to: Factory Ursus w Warszawie, Futura Park w Krakowie, Galeria Katowicka oraz outlet w Szczecinie.

Centrum handlowe Factory na Białołęce

Nowe centrum handlowe Factory Annopol zostanie wybudowane u zbiegu ulic Annopol i ul. Toruńską. Obiekt będzie tworzyło 120 sklepów. Centrum handlowe zostało zaprojektowane tak, by zachować główne kierunki dojazdu do obiektu. Obiekt będzie miał dwie kondygnacje oraz antresolę, a pod pasażem sklepowym zostanie wybudowany parking na ponad 1000 miejsc. Projekt centrum handlowego zakłada również rozwój istniejącego układu urbanistycznego oraz odnowienie terenu poprzemysłowego, poprzez nadanie mu miejskiego charakteru.

Nazwa: Factory Annopol
Lokalizacja: zbieg ul. Annopol i ul. Toruńskiej, Warszawa-Białołęka, (woj. mazowieckie)
Realizacja: 2012-2013
Stan inwestycji: w trakcie realizacji

Inwestor: Neinver
Projekt architektoniczny: APA Wojciechowski
Generalny wykonawca: Budimex SA
pow.całkowita [m2]: 14 178 tys.
pow. użytkowa [m2]: 37 720 tys.
kubatura [m3]: 15 4600 tys.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej