Centrum handlowe Factory Annopol. Budimex buduje outlet w Warszawie

2012-02-15 12:10
Centrum Handlowe Factory Annopol
Autor: Apa Wojciechowski Centrum handlowe Factory Annopol - wizualizacja

W Warszawie budowane jest kolejne centrum handlowe typu outlet. Obiekt, którego generalnym wykonawcą jest Budimex realizowane jest na Białołęce. Inwestycja o wartości ponad 60 mln złotych, zostanie oddana do użytku w pierwszym kwartale 2013 roku.

W Warszawie budowane jest kolejne centrum handlowe Factory. Inwestycja będzie drugim po znajdującym się w Ursusie outletem w stolicy, którego deweloperem i inwestorem jest Neinver Annopol. Generalny wykonawca, Budimex rozpoczął już budowę. Outlet zostanie oddany do użytku w pierwszym kwartale 2013 roku.

Przeczytaj również: Morski Park Handlowy w Gdańsku. Centrum handlowe zyska McDrive

Przypomnijmy, że inwestor podpisał umowę z wykonawcą we wrześniu 2011 roku. Wartość robót opiewa na 61 mln złotych. Na terenie kraju są już 4 centra handlowe typu outlet, którego właścicielem jest hiszpański deweloper - Neinver. Obiekty te to: Factory Ursus w Warszawie, Futura Park w Krakowie, Galeria Katowicka oraz outlet w Szczecinie.

Centrum handlowe Factory na Białołęce

Nowe centrum handlowe Factory Annopol zostanie wybudowane u zbiegu ulic Annopol i ul. Toruńską. Obiekt będzie tworzyło 120 sklepów. Centrum handlowe zostało zaprojektowane tak, by zachować główne kierunki dojazdu do obiektu. Obiekt będzie miał dwie kondygnacje oraz antresolę, a pod pasażem sklepowym zostanie wybudowany parking na ponad 1000 miejsc. Projekt centrum handlowego zakłada również rozwój istniejącego układu urbanistycznego oraz odnowienie terenu poprzemysłowego, poprzez nadanie mu miejskiego charakteru.

Nazwa: Factory Annopol
Lokalizacja: zbieg ul. Annopol i ul. Toruńskiej, Warszawa-Białołęka, (woj. mazowieckie)
Realizacja: 2012-2013
Stan inwestycji: w trakcie realizacji

Inwestor: Neinver
Projekt architektoniczny: APA Wojciechowski
Generalny wykonawca: Budimex SA
pow.całkowita [m2]: 14 178 tys.
pow. użytkowa [m2]: 37 720 tys.
kubatura [m3]: 15 4600 tys.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej