Centrum handlowe Blue Park Przemyśl oficjalnie otwarte

2010-04-29 11:12
Blue Park Przemyśl
Autor: BOIG Główną atrakcją otwarcia był zorganizowany przez firmę BOIG Piknik Rodzinny. Przebiegał on pod hasłem: Wszystko dla Twojej Rodziny – Wszystko dla szczęścia Twojego domu.

22 kwietnia 2010 roku Blue Park w Przemyślu został uroczyście oddany do użytku najemcom i mieszkańcom miasta. Gospodarzami wydarzenia były spółki: 4Development, inwestor centrum handlowego oraz The Blue Ocean Investment Group, firma która zrealizowała inwestycję. Otwarcie uświetnił swoją obecnością Prezydent Miasta Przemyśl - Robert Choma, który uczestniczył w oficjalnym przecięciu wstęgi i poświęceniu budynku.

- Jestem bardzo zadowolony z tego, że mogliśmy zrealizować w Przemyślu centrum handlowe Blue Park. Uważam, że jest to miasto z ogromnym potencjałem. Już jesteśmy świadkami uruchamiania tu wielu ważnych inwestycji. Dlatego warto być w Przemyślu. Dziękuję za obecność władz miejskich i kościelnych na uroczystości. Traktujemy to, jako wyraz zaufania dla inwestora i dewelopera. Mam nadzieję, że obiekt na stałe wpisze się w przestrzeń miejską miasta i stanie się cenionym miejscem zakupów dla mieszkańców Przemyśla i okolic oraz klientów z Ukrainy – powiedział Wojciech Cieślak, prezes The Blue Ocean Investment Group.

O obiekcie

Blue Park w Przemyślu to obiekt handlowy liczący 9330 m2, w tym powierzchnia najmu wynosi 8980 m2. Projekt został sfinansowany z kredytu udzielonego przez Deutsche Bank PBC SA. Jedną z zalet obiektu jest jego lokalizacja przy ulicy Lwowskiej. Wybór działki nie był przypadkowy. Centrum handlowe Blue Park sąsiaduje z popularnymi w mieście hipermarketem Tesco oraz marketem budowlanym Castorama.

Kolejną zaletą Blue Parku jest tenant mix. Najemcy obiektu zostali tak dobrani, aby uzupełniali ofertę Tesco i Castoramy. Dlatego są to przede wszystkim znane firmy, oferujące artykuły do wyposażenia domu: Media Markt, (4,47 tys. m2), Jysk (ponad 1,1 tys. m2), Komfort (865 m2), Abra meble (691 m2), Euro Firany (221 m2).

Blue Park Przemyśl w chwili otwarcia wynajęty był w 98%. Najemcy Blue Parku Przemyśl stworzyli 120 miejsc pracy.

Wykonawca projektu

Inwestor 4Development powierzył całość prac związanych z realizacją obiektu spółkom tworzącym The Blue Ocean Investment Group (BOIG). Takie rozwiązanie było możliwe ponieważ BOIG specjalizuje się w świadczeniu kompleksowych usług na rynku nieruchomości handlowych począwszy od analizy działki pod kątem jej przydatności pod centrum handlowe, poprzez zdobycie finansowania, proces administracyjny, budowę i wynajem, do marketingu i reklamy oraz wprowadzenia obiektu na rynek.

Blue Park Przemyśl
Autor: BOIG Grzegorz Głasek - prezes SPS Construction, Piotr Kudlek - kierownik projektu z BOIG Project Management, Robert Choma - Prezydent Miasta Przemyśl, Maciej Sikorski - przedstawiciel spółki 4Development, Wojciech Cieślak - prezes The Blue Ocean Investment Group

Realizacja inwestycji

Prace związane z budową Blue Parku rozpoczęły się w sierpniu 2009 roku. Na placu budowy pracowało 100 osób z Przemyśla i okolic. BOIG Project Management korzystała z usług lokalnych firm.
Blue Park Przemyśl zaprojektowany został przez krakowską pracownię WBWK Architekci. Głównym wykonawcą prac inżynieryjnych i budowlanych jest spółka SPS Construction z Kielc.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej