Centrum handlowe Blue Park Przemyśl oficjalnie otwarte

2010-04-29 11:12
Blue Park Przemyśl
Autor: BOIG Główną atrakcją otwarcia był zorganizowany przez firmę BOIG Piknik Rodzinny. Przebiegał on pod hasłem: Wszystko dla Twojej Rodziny – Wszystko dla szczęścia Twojego domu.

22 kwietnia 2010 roku Blue Park w Przemyślu został uroczyście oddany do użytku najemcom i mieszkańcom miasta. Gospodarzami wydarzenia były spółki: 4Development, inwestor centrum handlowego oraz The Blue Ocean Investment Group, firma która zrealizowała inwestycję. Otwarcie uświetnił swoją obecnością Prezydent Miasta Przemyśl - Robert Choma, który uczestniczył w oficjalnym przecięciu wstęgi i poświęceniu budynku.

- Jestem bardzo zadowolony z tego, że mogliśmy zrealizować w Przemyślu centrum handlowe Blue Park. Uważam, że jest to miasto z ogromnym potencjałem. Już jesteśmy świadkami uruchamiania tu wielu ważnych inwestycji. Dlatego warto być w Przemyślu. Dziękuję za obecność władz miejskich i kościelnych na uroczystości. Traktujemy to, jako wyraz zaufania dla inwestora i dewelopera. Mam nadzieję, że obiekt na stałe wpisze się w przestrzeń miejską miasta i stanie się cenionym miejscem zakupów dla mieszkańców Przemyśla i okolic oraz klientów z Ukrainy – powiedział Wojciech Cieślak, prezes The Blue Ocean Investment Group.

O obiekcie

Blue Park w Przemyślu to obiekt handlowy liczący 9330 m2, w tym powierzchnia najmu wynosi 8980 m2. Projekt został sfinansowany z kredytu udzielonego przez Deutsche Bank PBC SA. Jedną z zalet obiektu jest jego lokalizacja przy ulicy Lwowskiej. Wybór działki nie był przypadkowy. Centrum handlowe Blue Park sąsiaduje z popularnymi w mieście hipermarketem Tesco oraz marketem budowlanym Castorama.

Kolejną zaletą Blue Parku jest tenant mix. Najemcy obiektu zostali tak dobrani, aby uzupełniali ofertę Tesco i Castoramy. Dlatego są to przede wszystkim znane firmy, oferujące artykuły do wyposażenia domu: Media Markt, (4,47 tys. m2), Jysk (ponad 1,1 tys. m2), Komfort (865 m2), Abra meble (691 m2), Euro Firany (221 m2).

Blue Park Przemyśl w chwili otwarcia wynajęty był w 98%. Najemcy Blue Parku Przemyśl stworzyli 120 miejsc pracy.

Wykonawca projektu

Inwestor 4Development powierzył całość prac związanych z realizacją obiektu spółkom tworzącym The Blue Ocean Investment Group (BOIG). Takie rozwiązanie było możliwe ponieważ BOIG specjalizuje się w świadczeniu kompleksowych usług na rynku nieruchomości handlowych począwszy od analizy działki pod kątem jej przydatności pod centrum handlowe, poprzez zdobycie finansowania, proces administracyjny, budowę i wynajem, do marketingu i reklamy oraz wprowadzenia obiektu na rynek.

Blue Park Przemyśl
Autor: BOIG Grzegorz Głasek - prezes SPS Construction, Piotr Kudlek - kierownik projektu z BOIG Project Management, Robert Choma - Prezydent Miasta Przemyśl, Maciej Sikorski - przedstawiciel spółki 4Development, Wojciech Cieślak - prezes The Blue Ocean Investment Group

Realizacja inwestycji

Prace związane z budową Blue Parku rozpoczęły się w sierpniu 2009 roku. Na placu budowy pracowało 100 osób z Przemyśla i okolic. BOIG Project Management korzystała z usług lokalnych firm.
Blue Park Przemyśl zaprojektowany został przez krakowską pracownię WBWK Architekci. Głównym wykonawcą prac inżynieryjnych i budowlanych jest spółka SPS Construction z Kielc.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej