Carpathia Office House - GD&K Group zaoferuje nowe powierzchnie biurowe na warszawskim Powiślu

2012-06-04 17:20
Carpathia GD&K Group
Autor: GD&K Group

Inwestycja GD&K Group - Carpathia Office House - będzie kameralnym, nowoczesnym biurowcem klasy A. Po jej ukończeniu Warszawie przybędzie 4700 m2 powierzchni biurowej. Projektantem biurowca jest Szymon Duda z pracowni Meduza M65.

Nowoczesny biurowiec Carpathia powstanie przy ul. Cichej 8. Będzie miał 6 piętr i 2 kondygnacje podziemne, gdzie znajdzie się parking na 40 miejsc. Powierzchnia do wynajęcia wyniesie 4705 m2. Każde piętro będzie miało 840 m2. Na parterze znajdą się lokale usługowe. Inwestor firma GD&K Group zapowiada certyfikacje biurowca w systemie LEED, co oznacza, że zastosowane technologie i rozwiązania będą minimalizować wpływ budynku na środowisko.

Inspiracją przy projektowaniu Carpathii Office House dla architekta Szymona Dudy była architektura Warszawy z lat 50. i 60. Stylistycznie budynek przypomina obiekty modernistycznej architektury, dlatego idealnie wkomponuje się w zabudowę dzielnicy. Elewacja będzie wykończona piaskowcem i zielonym marmurem. Przy wejściu została zaprojektowana wycieraczka z mosiądzu. Elementy z mosiądzu powtórzą się również w holu. Założeniem Szymona Dudy było stworzyć obiekt, przy którym nie da się odrazu odgadnąć datę jego powstania. "By budynek skłaniał do rozmyślań czy jest przejawem warszawskiego modernizmu z lat trzydziestych, późniejszą socrealistyczną wariacją na ten temat, czy też może współczesnym kolażem architektonicznym", mówi Szymon Duda, architekt i główny projektant budynku.

W tej chwili w drodze przetargu wybierany jest generalny wykonawca inwestycji. Planowany termin rozpoczęcia robót to wrzesień 2012 rok. Planowany okres realizacji biurowca Carpathia - 16-18 miesięcy.

Carpathia Office House to pierwsza inwestycja GD&K Group na rynku warszawskim. Do tej pory inwestor realizował inwestycje biurowe, hotele i apartamenty przede wszystkim w Krakowie.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Tekst sponsorowany

Czytaj więcej