Business&SPA Hotel na Polance Redłowskiej. Hotel w Gdyni będzie gotowy za dwa lata

2011-08-12 10:45

Spółka Projekt Gdynia-1 zapowiedziała rozpoczęcie budowy nowego hotelu w Gdyni. Hotel o nazwie Business & SPA ma być gotowy w ciągu 24 miesięcy. Obiekt powstaje na terenie Polanki Redłowskiej w Gdyni, przy ulicy Ejsmonda. Projekt architektoniczny został przygotowany przez Biuro Architektoniczne MAT. Generalnym wykonawcą hotelu została firma Mostostal Warszawa.

- W tej chwili mamy wszystkie niezbędne informacje z różnych instytucji, które były zaangażowane w sprawę inwestycji w tym miejscu i wiemy, co możemy budować. Zapewniam, że zarówno hotel, jak i powierzchnia przeznaczona na rekreację wodną dostępna dla mieszkańców, będą godnie reprezentować miasto – mówi Dariusz Guzek.

Hotel w Gdyni - projekt inwestycji

Pięciokondygnacyjny Business & SPA Hotel w Gdyni będzie miał cztery gwiazdki i 190 pokoi. Poza pokojami, w hotelu zaprojektowano część ogólnodostępną z osobnym wejściem i recepcją. Powierzchnia części rekreacyjnej, która powstanie w Business & SPA Hotel wyniesie ok. 4144 mkw. i będzie obejmować baseny, jacuzzi, zjeżdżalnie, atrakcje dla dzieci, sauny, fitness, squash, gabinety masażu, kosmetyczne i rehabilitacyjne. Inwestor zapowiada, że w hotelu będzie funkcjonowało wiele rozwiązań ekologicznych. Polanka Redłowska to teren o powierzchni 11 966 m2, położony w Gdyni, w sąsiedztwie Kępy Redłowskiej (obszar Natura 2000) oraz bulwaru nadmorskiego.

Hotel w Gdyni - historia inwestycji

Początki przedsięwzięcia sięgają 1999r r., kiedy to teren został oddany w użytkowanie wieczyste spółce pod nazwą Projekt Gdynia-1. Jej ówczesnym właścicielem była spółka Echo Investment. Zobowiązano się wówczas do wybudowania określonych budynków w ciągu 3 lat od dnia uzyskania pozwolenia na budowę. Pozwolenie otrzymano w 2002 r. Realizacja jednak nie została rozpoczęta. Następnie, w  2006 r., udziały w spółce Projekt-Gdynia-1 kupił od Echo Investment, Dariusz Guzek w celu zrealizowania budowy hotelu na Polance Redłowskiej. Spółka Projekt Gdynia-1 została przejęta wraz z umową o oddanie gruntu w użytkowanie wieczyste oraz projektem i pozwoleniem na budowę hotelu. Spółka zainicjowała proces, który miał doprowadzić do wybudowania na Polance hotelu, innego niż ten objęty obowiązującym pozwoleniem. Po odrzuceniu jednak nowego projektu stworzonego przez Rudy’ego Ricciotti’ego, inwestor zdecydował się budować hotel na podstawie projektu, który został przygotowany przez poprzedniego właściciela - Echo Investment kilka lat wcześniej, gdyż tylko ten projekt posiada pozwolenie odpowiednich władz na budowę. Prawo jednak pozwala na to, aby wprowadzić do projektu zmiany nienaruszające podstawowych ram konstrukcji obiektu. Zmiany w stosunku do projektu pierwotnego dotyczyć będą głównie wnętrza.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Czytaj więcej