Business Garden. Park biznesu SwedeCenter w Warszawie

2013-03-04 10:05
Business Garden. Park biznesu SwedeCenter w Warszawie
Autor: www.businessgarden.pl Kompleks biurowo-usługowy Business Garden Warszawa zlokalizowany jest przy ul. Żwirki i Wigury

Zakończono prace przy realizacji pierwszego etapu warszawskiego kompleksu biurowo-usługowego Business Garden. W ramach inwestycji firmy SwedeCenter powstały dwa budynki – biurowiec oraz budynek konferencyjno-hotelowo-biurowy – o łącznej powierzchni najmu 32 000 mkw. Warszawski park biznesu docelowo będzie składał się z 7 budynków. Łączna powierzchnia kompleksu wyniesie 90 000 mkw.

Business Garden Warszawa. Kompleks biurowy SwedeCenter w Warszawie

Zakończyła się realizacja I etapu warszawskiego kompleksu biurowo-usługowego Business Garden. Do użytku oddano dwa, siedmiokondygnacyjne budynki o łącznej powierzchni najmu 32 000 mkw. W pierwszym budynku o powierzchni 14 600 mkw. oprócz biur znajduje się centrum konferencyjne oraz hotel biznesowy z ponad 200 pokojami, a także restauracja i punkty handlowo-usługowe. Drugi budynek w całości przeznaczony jest na biura – powierzchnia obiektu wynosi 17 500 mkw.

Pomiędzy budynkami powstał wewnętrzny park wraz ze sztucznym oczkiem wodnym i nieckami, które będą pełnić rolę naturalnych zbiorników retencyjnych. Wokół budynków wybudowano drogi wewnętrzne, umożliwiające wjazd z głównych ulic do garażu oraz dojazd do naziemnych miejsc parkingowych. Inwestycja powstała u zbiegu ul. przy 1 Sierpnia i Żwirki i Wigury – jednej z głównych arterii komunikacyjnych łączących centrum miasta z lotniskiem Warszawa Okęcie.

Projekt warszawskiego kompleksu Business Garden opracowało biuro JSK Architekci. Generalnym wykonawcą pierwszego etapu inwestycji była firma HOCHTIEF Polska. Realizacja drugiego etapu rozpocznie się jeszcze w 2013 roku. Docelowo warszawski park biznesu będzie składał się z 7 budynków, które powstanę na sześciohektarowej działce. Łączna powierzchnia kompleksu wyniesie 90 tys. mkw. 

Business Garden Warszawa realizowany jest z wykorzystaniem nowoczesnych rozwiązań projektowych i technicznych, zgodnie z zasadami zrównoważonego budownictwa, w myśl zasad certyfikacji LEED. Inwestor przedsięwzięcia – spółka SwedeCenter – będzie ubiegać się o uzyskanie certyfikatu dla większości budynków w kompleksie. Business Garden to sztandarowy projekt firmy SwedeCenter. Oprócz Warszawy firma buduje parki biznesowe w Poznaniu i we Wrocławiu.

Business Garden. Park biznesu SwedeCenter w Warszawie
Autor: www.businessgarden.pl W ramach pierwszego etapu warszawskiego kompleksu Business Garden powstał budynek hotelowo-konferencyjno-biurowy o powierzchni 14 600 mkw. W budynku znajduje się m.in. centrum konferencyjne z 8 salami, a także hotel biznesowy 
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej