Biurowiec Victoria Business Center otwarty

2012-04-27 17:01
Otwarcie biurowca Victoria Business Center
Autor: Q&AConsulting Uroczyste przecięcie wstęgi podczas otwarcia

Poznański biurowiec Victoria Business Center został wyremontowany i tym samym zyskał status klasy A. Obiekt powiększył się o 5 tys.m2 nowej powierzchni biurowej. Biurowiec wyróżnia się unikalnym na skalę Wielkopolski atrium, które wypełnione jest żywą roślinnością. Za realizację inwestycji odpowiada irlandzki inwestor, spółka MONTI.

Trwający od czerwca 2011 roku, remont budynku biurowego Victoria Business Center dobiegł końca. W ramach modernizacji biurowiec powiększył się o przeszklone atrium, wewnętrzne ogrody i nową aranżację.

Tym samym znajdujący się w centrum miasta wieżowiec stał się nowoczesnym obiektem klasy A. Nowo wybudowany biurowiec został uroczyście otwarty 26 kwietnia.

Przeczytaj również: Green Towers. Nowy biurowiec we Wrocławiu

Biurowiec Victoria Center - remont

Generalny remont biurowca Victoria Business Center rozpoczął się w czerwcu ubiegłego roku. Inwestorem odpowiedzialnym za realizację projektu była irlandzka firma MONTI. W ramach modernizacji zmieniła się cała funkcja dawnego budynku. Prace obejmowały, m.in. wybudowanie na 500 m2 nowych biur. Ponadto, biurowiec został wyposażony, m.in. w system kontroli dostępu, windy oraz zintegrowany system komunikacji i przesyłania danych. W budynku Victoria Business Center zostały wybudowane dodatkowe 133 miejsa postojowe, rozmieszczone na podziemnym i naziemnym parkingu. Remont objął rownież odświeżenie elewacji. Centralnym punktem obiektu jest wewnętrzne, przeszklone atrium z żywą roślinnością. Dzięki takiemu rozwiązaniu, do biur usytuowanych na trzech piętrach wpada naturalne światło. Wykonawca remontu, konsorcjum PTP Nickel & Mercury Engineering zakończył prace konstrukcyjne związane z wykonaniem przeszklenia dachu i nowego atrium wewnątrz biurowca zna początku stycznia 2012. Warto zaznaczyć, że przyszli najemcy nowo wybudowanych biur, mają możliwość swobodnego aranżowania przestrzeni. Na trzech poziomach można zagospodarować biura o powierzchni od 50 do 5,100 m2.

Victoria Business Center - biurowiec klasy A

Nazwa: Biurowiec Victoria Business Center
Typ obiektu: biurowiec klasy A
Lokalizacja: Poznań, ul. Strzelecka 49 (woj. wielkopolskie)
pow.użytkowa [m2]: 5 tys.
Realizacja: czerwiec 2011- kwiecień 2012
Stan inwestycji: zrealizowana

Inwestor: MONTI
Projekt architektoniczny: Studio MTS
Generalny wykonawca: konsorcjum PTP Nickel & Mercury Engineering.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej