Green Towers. Nowy biurowiec we Wrocławiu

2012-04-27 12:05
Biurowiec Green Towers we Wrocławiu
Autor: Skanska SA Green Towers - budynek A

Pierwszy biurowiec kompleksu budowanego w myśl ekologicznych i energooszczędnych technologii – Green Towers A – stanął w centrum Wrocławia. Do oddanego w marcu budynku klasy A już wprowadzili się pierwsi najemcy. Dzięki systemowi zrównoważonego budownictwa obniżono koszty inwestycyjne, przy jednoczesnym zwiększeniu komfortu pracy w obiekcie.

Zielony biurowiec we Wrocławiu

Green Towers powstał w myśl zasady zrównoważonego rozwoju oraz przy wykorzystaniu innowacyjnych systemów energooszczędnych. Inwestycja uzyska certyfikację w systemie LEED na najwyższym, platynowym poziomie oraz certyfikat Green Buidling nadawany  przez Komisję Europejską. Certyfikaty promują oszczędność energii oraz używanie źródeł energii odnawialnej. Otrzymują je obiekty które zużywają energię o co najmniej 25% mniej niż przewidują to normy krajowe. Biurowiec posiada kilkanaście proekologicznych rozwiązań. Np. energia użyta w budynku pochodzi ze źródeł wyłącznie odnawialnych. Zamontowane oświetlenie i klimatyzacja są energooszczędne, a nawilżacze powietrza pracują w systemie adiabatycznym, wytwarzając wodną mgiełkę.

Dzięki  zastosowaniu materiałów o wysokim współczynniku odbicia światła na dachu, zminimalizowano nierównomierne rozchodzenie się ciepła. A ciepło które wytworzą biura będzie wykorzystane do ogrzania garażu, dzięki cyrkulacji i zamkniętemu obiegowi. Wewnątrz budynku zamontowano bezwodne pisuary i w pełni wodooszczędną armaturę. Użyte przy budowie drewno pochodzi wyłącznie z certyfikowanych upraw. Green Towers przyciąga lokalizacją – ul Strzegomska to centrum Wrocławia, w bliskiej odległości do Rynku, przy ważnej arterii komunikacyjnej, ul. Legnickiej, dającej dobre połączenie z dworcem kolejowym czy wrocławskim lotniskiem.

Green Towers Wrocław
Autor: Skanska SA Wejście do budynku A

Kompleks Green Towers

Kompleks biurowy Green Towers Wrocław będzie składał się z dwóch dziesięciokondygnacyjnych biurowców klasy A. Zakończenie budowy drugiego etapu inwestycji, w ramach którego powstanie budynek biurowy B,  zaplanowano na przełomie 2012 i 2013 roku. Łączna powierzchnia najmu w całym kompleksie wyniesie ok. 23 300 m2. Ponadto do dyspozycji najemców będzie dwupoziomowy parking podziemny z 325 miejscami parkingowymi i 32 miejscami na zewnątrz budynków. Udostępniono także parking dla rowerów. Projekt architektoniczny Green Towers we Wrocławiu przygotowała Pracownia Projektowa Maćków. Rolę generalnego wykonawcy budynków pełni Skanska S.A.

 

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej