Biurowiec High5ive firmy Skanska w budowie

2016-09-29 10:54
Biurowiec High5ive firmy Skanska
Autor: materiał prasowy Inwestorem kompleksu High5ive jest Skanska Property Poland, a generalnym wykonawcą – Skanska S.A.

Wmurowano kamień węgielny pod budowę pierwszego etapu kompleksu biurowego High5ive, który powstanie przy ul. Pawiej w Krakowie. Planowane zakończenie I fazy projektu planowane jest na IV kwartał 2017.

High5ive jest największym projektem biurowym firmy Skanska. Docelowo przy ul. Pawiej powstanie 5 nowoczesnych budynków. W pierwszym etapie budowy wybudowane zostaną dwa 6-kondygnacyjne budynki  D i E o powierzchni najmu około 23 500 m². Garaż w biurowcu D znajdzie się na parterze oraz na jedynej kondygnacji podziemnej, natomiast w budynku E na dwóch kondygnacjach podziemnych. W sumie będzie 175 miejsc postojowych. Wszystkie budynki, które powstaną w ramach realizacji kompleksu dostarczą na rynek krakowski około 70 000 m² powierzchni biurowej. Biurowce będą miały certyfikat LEED na poziomie Gold.

Inwestorem High5ive jest Skanska Property Poland, a generalnym wykonawcą - Skanska S.A. Projekt architektoniczny powstał w krakowskiej pracowni NS Moon Studio.

Firma Skanska oraz projektanci zadbali o to, żeby pomimo budowy tak dużego kompleksu w centrum Krakowa, również jego mieszkańcy mogli miło spędzić wolny czas w tej części miasta. Pomiędzy dwoma budynkami, które powstają w pierwszym etapie znajdzie się m.in. miejsce na kino letnie, stacja rowerów miejskich wraz z miejscami do ich mycia i naprawy, poidełka dla ludzi i zwierząt, mała architektura, ładowarki do smart fonów i  gólnodostępne Wi-Fi. Dookoła budynków zaprojektowano „miejskie podwórka”, które będą przeznaczone do gier zespołowych, powstanie na nich również plenerowa siłownia. Wzdłuż pierzei ulicy Pawiej zaprojektowano zadaszony pasaż, przy którym znajdą się m.in. restauracje, kawiarnie, miejsca do wypoczynku i spędzania wolnego czasu.

Do projektowania terenów wokół inwestycji Skanska chce wykorzystać pomysły studentów Politechniki Krakowskiej, Akademii Sztuk Pięknych, Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej oraz krakowskiej Fundacji Aktywnych Obywateli.

Za komercjalizację biurowców odpowiada Skanska Property Poland.

Biurowiec High5ive firmy Skanska
Autor: materiał prasowy Projekt architektoniczny High5ive powstał w krakowskiej pracowni NS Moon Studio

Nazwa inwestycji: High5ive
Lokalizacja: Kraków, ul. Pawia
Funkcja: biurowa
Inwestor: Skanska Property Poland
Generalny wykonawca: Skanska S.A.
Projektant: NS Moon Studio
Komercjalizacja: Skanska Property Poland
Całkowita powierzchnia najmu: 23 500 m² (I etap), 70 000 m² (cały kompleks)
Liczba kondygnacji: 6
Rozpoczęcie budowy: IV kwartał 2016 (I etap)
Zakończenie budowy: IV kwartał 2017 (I etap)

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej