Bielany Business Point z pozwoleniem na użytkowanie

2017-03-09 16:37
Bielany Busines Point
Autor: materiał prasowy

Biurowiec powstał przy ul. Irysowej 1 na Bielanach Wrocławskich. Całkowita powierzchnia budynku wyniesie 12 tys. m². Inwestorem jest grupa Megapolis.

Pięciokondygnacyjny biurowiec klasy A Bielany Business Point uzyskał pozwolenie na użytkowanie. Budynek został wybudowany zgodnie z zasadami zrównoważonego budownictwa.Zaprojektowano go tak, by spełniał wymogi dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady Europy 2010/31/UE z 19 maja 2010 w sprawie charakterystyki energetycznej budynków. Zgodnie z tym unijnym dokumentem przewidziane standardy zaczną obowiązywać dopiero w 2021 roku.  Tymczasem wprowadzone w nowym biurowcu rozwiązania maja sprawic, że izolacyjność termiczna budynku będzie wyższa o 30% w stosunku do obiektów budowanych zgodnie z normami obowiązującymi w minionym roku. 

Na każdej kondygnacji budynku można zaaranżować powierzchnię biurową od 150 do 2,5 tys. m². Wysokość pomieszczeń wynosi 3 m. Obiekt będzie jest wykończony „pod klucz”. Deweloper wykonał systemy podłóg podniesionych z wykładziną, podwieszanych sufitów, oświetlenia oraz urządzeń pomiarowych do kontroli zużycia poszczególnych mediów. Miejsc parkingowych jest 272, z czego 141 znajdzie się w garażu podziemnym. Do dyspozycji najemców zaplanowano również postoje dla rowerów oraz platformę car sharingową.

Za komercjalizację obiektu odpowiedzialna jest firma Jot-Be Nieruchomości. Projekt architektoniczny budynku wykonała pracownia Projekt Grupa z Piekar Śląskich. Generalnym wykonawcą jest Montis Megapolis Sp. z o.o. 

 Bielany Business Point
Autor: Projekt Grupa Biurowiec Bielany Business Point na Wrocławskich Bielanach

Nazwa inwestycji: Bielany Business Point
Lokalizacja: ul. Irysowa 1, Wrocław
Funkcja: biurowa
Inwestor: Megapolis
Generalny wykonawca: Montis Megapolis
Projektant: Projekt Grupa
Komercjalizacja: Jot-Be Nieruchomości
Liczba kondygnacji: 5
Powierzchnia całkowita: 12 tys. m²
Liczba miejsc parkingowych: 272
Zakończenie budowy: I kwartał 2017

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej