Bielany Business Point z pozwoleniem na użytkowanie

2017-03-09 16:37
Bielany Busines Point
Autor: materiał prasowy

Biurowiec powstał przy ul. Irysowej 1 na Bielanach Wrocławskich. Całkowita powierzchnia budynku wyniesie 12 tys. m². Inwestorem jest grupa Megapolis.

Pięciokondygnacyjny biurowiec klasy A Bielany Business Point uzyskał pozwolenie na użytkowanie. Budynek został wybudowany zgodnie z zasadami zrównoważonego budownictwa.Zaprojektowano go tak, by spełniał wymogi dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady Europy 2010/31/UE z 19 maja 2010 w sprawie charakterystyki energetycznej budynków. Zgodnie z tym unijnym dokumentem przewidziane standardy zaczną obowiązywać dopiero w 2021 roku.  Tymczasem wprowadzone w nowym biurowcu rozwiązania maja sprawic, że izolacyjność termiczna budynku będzie wyższa o 30% w stosunku do obiektów budowanych zgodnie z normami obowiązującymi w minionym roku. 

Na każdej kondygnacji budynku można zaaranżować powierzchnię biurową od 150 do 2,5 tys. m². Wysokość pomieszczeń wynosi 3 m. Obiekt będzie jest wykończony „pod klucz”. Deweloper wykonał systemy podłóg podniesionych z wykładziną, podwieszanych sufitów, oświetlenia oraz urządzeń pomiarowych do kontroli zużycia poszczególnych mediów. Miejsc parkingowych jest 272, z czego 141 znajdzie się w garażu podziemnym. Do dyspozycji najemców zaplanowano również postoje dla rowerów oraz platformę car sharingową.

Za komercjalizację obiektu odpowiedzialna jest firma Jot-Be Nieruchomości. Projekt architektoniczny budynku wykonała pracownia Projekt Grupa z Piekar Śląskich. Generalnym wykonawcą jest Montis Megapolis Sp. z o.o. 

 Bielany Business Point
Autor: Projekt Grupa Biurowiec Bielany Business Point na Wrocławskich Bielanach

Nazwa inwestycji: Bielany Business Point
Lokalizacja: ul. Irysowa 1, Wrocław
Funkcja: biurowa
Inwestor: Megapolis
Generalny wykonawca: Montis Megapolis
Projektant: Projekt Grupa
Komercjalizacja: Jot-Be Nieruchomości
Liczba kondygnacji: 5
Powierzchnia całkowita: 12 tys. m²
Liczba miejsc parkingowych: 272
Zakończenie budowy: I kwartał 2017

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej