Arkady Wrocławskie ruszyły

2007-05-18 16:10

W ostatnim czasie Wrocław wzbogacił się o dwa nowe centra handlowe. Kilka dni temu informowaliśmy o otwarciu Pasażu Grunwaldzkiego. Teraz przyszła kolej na Arkady Wrocławskie, czyli galerię handlową której inwestorem jest firma LC Corp.

Przedsięwzięcie warte około 100 mln euro zlokalizowane jest w samym centrum Wrocławia. Arkady miały otworzyć swoje podwoje 25 kwietnia 2007 roku. Niestety termin oddania do użytku przesunął się o kilka dni. Spółka Arkady Wrocławskie S.A, która realizuje i zarządza projektem czekała na pozwolenie na otwarcie.
Powierzchnia całkowita kolosa wynosi 100 tys. mkw. W Arkadach znajduje się ponad 120 sklepów, delikatesy spożywcze i restauracje. Spotkamy tu marki dobrze już znane na rynku polskim i europejskim: Alma, Royal Collection, Escada, Laurel czy Quicksilver. Obiekt może się pochwalić też multikinem z 10 salami i centrum medycznym. W części biurowej, która zajmuje 9 tys. mkw. pracuje około tysiąca osób. Swoją siedzibę będą tu miały między innymi Grupa Kapitałowa Getin Holding, TU Europa, PDK, Getin Leasing, Getin Raty oraz Getin International. Jedną z największych atrakcji centrum jest akwarium, które waży 200 ton.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej