Arkady Wrocławskie ruszyły

2007-05-18 16:10

W ostatnim czasie Wrocław wzbogacił się o dwa nowe centra handlowe. Kilka dni temu informowaliśmy o otwarciu Pasażu Grunwaldzkiego. Teraz przyszła kolej na Arkady Wrocławskie, czyli galerię handlową której inwestorem jest firma LC Corp.

Przedsięwzięcie warte około 100 mln euro zlokalizowane jest w samym centrum Wrocławia. Arkady miały otworzyć swoje podwoje 25 kwietnia 2007 roku. Niestety termin oddania do użytku przesunął się o kilka dni. Spółka Arkady Wrocławskie S.A, która realizuje i zarządza projektem czekała na pozwolenie na otwarcie.
Powierzchnia całkowita kolosa wynosi 100 tys. mkw. W Arkadach znajduje się ponad 120 sklepów, delikatesy spożywcze i restauracje. Spotkamy tu marki dobrze już znane na rynku polskim i europejskim: Alma, Royal Collection, Escada, Laurel czy Quicksilver. Obiekt może się pochwalić też multikinem z 10 salami i centrum medycznym. W części biurowej, która zajmuje 9 tys. mkw. pracuje około tysiąca osób. Swoją siedzibę będą tu miały między innymi Grupa Kapitałowa Getin Holding, TU Europa, PDK, Getin Leasing, Getin Raty oraz Getin International. Jedną z największych atrakcji centrum jest akwarium, które waży 200 ton.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej