Aquapark w Zakopanem otwarty

2007-05-21 16:17
Aquapark w Zakopanem
Autor: brak danych

Po sześciu latach budowy i zmagania się z kłopotami finansowymi udało się otworzyć w Zakopanem nowoczesny aquapark. Władze Zakopanego mają nadzieję, że park wodny przyciągnie do miejscowości jeszcze więcej turystów.

Inwestycję rozpoczęła przed sześcioma laty firma Geotermia Podhalańska. Po pewnym czasie budowa stanęła, bo zabrakło pieniędzy na jej dokończenie, mimo że prace dotowała Unia Europejska, wykładając na ten cel 5 mln 300 tys. euro. Budowę, na zlecenie firmy Polskie Tatry udało się dokończyć przedsiębiorstwu Mitex S.A.

Zakopiański aquapark ma powierzchnię 15 tys. mkw. Powierzchnia basenów liczy 1361 mkw. - z czego 941 mkw. mają baseny wewnątrz budynku, a 420 mkw. kąpieliska otwarte, położone na tarasie, z którego można podziwiać panoramę Tatr. Z parku wodnego na zboczu Antałówki będzie mogło korzystać jednocześnie tysiąc osób. Oprócz basenów turyści będą mieli do dyspozycji wiele atrakcji: trzy zjeżdżalnie, dziką rzekę, jacuzzi, kompleks saun suchych i mokrych, bicze wodne, solarium, pokój relaksacyjny i kawiarnię, w której mają występować muzycy. Władze Zakopanego mają nadzieję, że nowoczesny aquapark przyciągnie do miejscowości jeszcze więcej turystów.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej