Aquapark w Międzyzdrojach - powstaje największy aquapark na wyspie Wolin!

2023-05-31 14:30

Ruszyła budowa największego aquaparku na wyspie Wolin. Obiekt realizowany jest w ramach Bel Mare & Aqua Resort. Inwestycja ma być ukończona do 2026 roku. Inwestor, Grupa Deweloperska Prestige, powierzyła projekt AKO Architekci. Koszt budowy wraz z wyposażeniem szacowany jest na ponad 150 mln zł.

Aquapark Międzyzdroje 

Aquapark będzie obiektem o wielu funkcjach, jak sport i rekreacja, Spa i rehabilitacja oraz infrastruktura konferencyjno-gastronomiczna. Inwestor, Grupa Deweloperska Prestige, powierzyła projekt AKO Architekci. Koszt budowy wraz z wyposażeniem szacowany jest na ponad 150 mln zł. Prace budowlane właśnie ruszyły (maj 2023). Wykonywane jest palowanie, w ramach którego w gruncie znajdzie się 600 stabilizujących teren pali.

Powstający obiekt stanowi odpowiedź na potrzeby naszych Inwestorów oraz Klientów wypoczywających w Bel Mare & Aqua Resort. Będzie to zarówno centrum wodnej rozrywki dla rodzin, miejsce odnowy biologicznej jak i nowoczesne centrum usługowo-konferencyjne. Co ważne, cały kompleks połączony zostanie funkcjonalnymi łącznikami, co pozwoli gościom hotelowym czy właścicielom apartamentów na przejście suchą stopą z miejsca pobytu do strefy atrakcji – mówi Piotr Puchała, prezes spółki Prestige PM, która realizuje inwestycję. 

Atrakcje w Bel Mare & Aqua Resort w Międzyzdrojach

  • Strefy relaksu i dużo funkcjonalności

- Strefa rekreacji wodnej (basen, wodny plac zabaw, jacuzzi, kompleks ponad 500 metrów zjeżdżalni wodnych);- Strefa zewnętrzna (basen zewnętrzny, strefa dla dzieci z zewnętrznym placem zabaw, zjeżdżalnie);- Strefa rehabilitacji i body shaping (drenaż limfatyczny, kriopoliza, hydromasaż, tlenoterapia);- Strefa odnowy biologicznej SPA & Wellness;- Siłownia i fitness;- Strefa usługowo-restauracyjna (bary i lekkie przekąski oferowane będą także w strefie basenowej);- Centrum konferencyjne o powierzchni blisko 1500 m², w którym będą m.in. multifunkcjonalne sale wysokości 5,5 m;- Top bar z tarasem widokowym na dachu. 

  • Wodny raj dla dzieci i dorosłych

W Aquaparku będą zjeżdżalnie zarówno wewnętrzne, jak i zewnętrzne. Ich zróżnicowane  charaktery mają zapewnić maksimum wrażeń – będą zjeżdżalnie pontonowe (pozwalające na komfortowy ślizg), twin racer (dla dwóch użytkowników, którzy mogą rywalizować w prędkości zjazdu) czy turbo (o dużym kącie zjazdu). Dostępna będzie także zjeżdżalnia Jumbo, będąca atrakcją typu Space Bowl z gigantyczną 12-metrową czaszą, tzw. cebulą.

W strefie dla dzieci (łącznie ponad 1000 m²), oprócz brodzika o powierzchni 150 m², dostępny będzie wodny plac zabaw o powierzchni 350 m², w którym znajdą się dodatkowe zjeżdżalnie i liczne atrakcje z morskimi, kolorowymi akcentami. Dodatkowa atrakcja to brodzik zewnętrzny o powierzchni 60 m² ze statkiem pirackim. Dzieci będą się również mogły bawić na placyku zabaw z gumową, bezpieczną nawierzchnią. Przewidziano na nim dysze oraz interaktywne elementy tryskające wodą.

  • Planowane rozwiązania

Aquapark w Międzyzdrojach ma mieć liczne zielone tarasy, na których zaplanowano funkcje rekreacyjne i relaksacyjne. Specjalne żyletki na narażonych na słońce elewacjach zacienią je pomagając w utrzymaniu komfortu termicznego budynku. Planowane są systemy odzysku wody szarej i recyklingu wody deszczowej oraz odzysk ciepła odpadowego z ciepłej wody i pary.

Czujemy ogromną satysfakcję, że możemy być częścią projektu stanowiącego kolejny etap zmian w Międzyzdrojach. Nasz zespół pracował nad koncepcją, która zapewni doskonałe dopełnienie wachlarza atrakcji Bel Mare & Aqua Resort oraz stanowić będzie idealną ofertę dla mieszkańców i turystów odwiedzających Międzyzdroje. Pracując nad bryłą postawiliśmy na odpowiednią dla miasta charakterystykę obiektu. Zastosowaliśmy tarasowe rozczłonkowanie bryły tak, aby była bliska ludzkiej skali, a jednocześnie tworzyła przytulne patia dla użytkowników Aquaparku – mówi Roger Kostarczyk, właściciel biura architektonicznego AKO Architekci, które przygotowało projekt Aquaparku w Międzyzdrojach.

Aquapark w Międzyzdrojach
Autor: Grupa Deweloperska Prestige Aquapark w Międzyzdrojach ma mieć liczne zielone tarasy, na których zaplanowano funkcje rekreacyjne i relaksacyjne!
Bel Mare & Aqua Resort
  • Projekt: AKO Architekci
  • Inwestor: Grupa Deweloperska Prestige
  • Powierzchnia całkowita: 17 425 m²
  • Kubatura budynku wyniesie blisko 40 000 m³
  • Realizacja projektu: 2023 - w toku
  • Planowane zakończenie realizacji: 2026 rok
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej