Związek Polskie Okna i Drzwi ma nowe władze. Ważna rezolucja Związku POiD

2018-06-14 12:25
POiD - walne zgromadzenie
Autor: Związek POiD Walne Zgromadzenie członków Związku POiD

Przez kolejne 4 lata funkcję Prezesa Związku Polskie Okna i Drzwi będzie pełnił Janusz Komurkiewicz z zarządu firmy FAKRO – zdecydowało Walne Zgromadzenie Członków Związku POiD, który zrzesza 103 firmy. Przyszłe kierunki działań Związku POiD określiła rezolucja, przyjęta w czasie IX Kongresu Stolarki Polskiej.

Janusz Komurkiewicz, prezes Związku POiD

Autor: Związek POiD

Janusz Komurkiewicz

W skład zarządu Związku Polskie Okna i Drzew weszli: Ryszard Szpura, wiceprezes AIB; Szymon Nadzieja, wiceprezes Proventuss Polska; Katarzyna Łebkowska z zarządu GERDA; Agnieszka Olędzka z zarządu Hörmann Polska; Magdalena Cedro-Czubaj z zarządu OKNOPLAST oraz Jacek Woźniak z zarządu PORTA KMI POLAND.

Związek POiD stawia na termomodernizację

Jednak to nie wybór nowych władz Związku POiD, a termomodernizacja budynków była wiodącym tematem IX Kongresu Stolarki Polskiej, który odbył się 18 maja 2018 r. w Iławie. Wiceprezes Włoskiego Stowarzyszenia Przedstawicieli Handlowych Enrico Seminara oraz radca prawny i były szef Wydziału Promocji Handlu i Inwestycji Ambasady Polskiej w Rzymie Piotr Kozłowski opowiedzieli o stosowanych we Włoszech systemach wsparcia inwestycji termo modernizacyjnych. Z kolei o tym jak wygląda system takiego wsparcia w naszym mówił Michał Ościłowski z Krajowej Agencji Poszanowania Energii.

Prof. Marek Bryx, kierownik Katedry Miasta Innowacyjnego Szkoły Głównej Handlowej oraz były prezes Urzędu Mieszkalnictwa i Rozwoju Miast i wiceminister infrastruktury tłumaczył uczestnikom kongresu, że umiejętne stosowanie zachęt finansowych dla właścicieli inwestujących w termomodernizację, to nie tylko koszty dla budżetu państwa, ale też i korzyści.

Zwieńczeniem panelu „Trendy i rozwój nowoczesnego budownictwa” była debata, w której wzięli udział: prof. Marek Bryx; Tomasz Gałązka, naczelnik Wydziału Efektywności Energetycznej i Kwalifikacji Zawodowych w Departamencie Architektury, Budownictwa i Geodezji Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju; Zbigniew Krysiak, dr hab. prof. SGH; Zbigniew Szpak, prezes Krajowej Agencji Poszanowania Energii oraz Jerzy Żurawski z Dolnośląskiej Agencji Energii i Środowiska.

Związek POiD - debata
Autor: Związek POiD Debata w czasie IX Kongresu Stolarki Polskiej. Na zdjęciu od lewej: Jerzy Żurawski, Zbigniew Szpak, prof. Zbigniew Krysiak, Tomasz Gałązka, prof. Marek Bryx.

Ważna rezolucja Związku POiD

Efektem dyskusji było przyjęcie rezolucji, która określa przyszłe kierunki działań Związku POiD. W rezolucji czytamy m.in.: „Jako reprezentant polskiej branży stolarki budowlanej, Związek POiD popiera planowane przez polski rząd działania służące wsparciu inwestycji w termomodernizację budownictwa. Jednocześnie POiD postuluje wprowadzenie kilku, różnorodnych rozwiązań w tym zakresie – dotacji, kredytów i ulg – z których korzystać będą mogły różne grupy odbiorców. Związek deklaruje również aktywne współdziałanie w procesie tworzenia przez rząd dedykowanych programów wspierających oraz współpracę z innymi organizacjami branżowymi. W opinii POiD, program termomodernizacji budownictwa może być sfinansowany ze środków europejskiego systemu handlu emisjami EU ETS”.

Dodajmy, że nowe władze Związku POiD przekazały już petycję odpowiedzialnemu w rządzie za budownictwo wiceministrowi inwestycji i rozwoju Arturowi Soboniowi.

Związek POiD - petycja
Autor: Związek POiD Na zdjęciu od lewej: dyrektor Związku POiD Paweł Wróblewski, Magdalena Cedro-Czubaj z zarządu Związku POiD, wiceminister inwestycji i rozwoju Artur Soboń oraz prezes Związku POiD Janusz Komurkiewicz

Związek POiD zapewnia, że „będzie konsekwentnie dążył do stworzenia rozwiązań wspierających termomodernizację budynków, które pomogą w ograniczeniu zanieczyszczenia środowiska, pobudzą koniunkturę gospodarczą, a także wpłyną na dalszy rozwój polskiej branży stolarki budowlanej oraz ograniczenie tzw. szarej strefy”.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej