Wsparcie dla Habitat for Humanity Poland

2016-04-07 15:44
Budowanie z Habitat for Humanity i SOLBETEM
Autor: SOLBET Spółka z o.o.

Wszyscy wiemy, jak wiele osób i rodzin w Polsce nie ma własnego mieszkania lub ich lokum jest poniżej jakichkolwiek standardów dzisiejszych czasów. Na ile może, takim osobom pomaga w kraju Fundacja Habitat for Humanity Poland, która prosi o wsparcie 1% naszego podatku.

Organizacja Habitat for Humanity powstała w USA dokładnie 40 lat temu (1976) dzięki inicjatywie z Millarda Fullera i jego żony Lindy. To dzisiaj dobroczynna organizacja, której misją jest zapewnienie godnego miejsca do życia niezamożnym osobom, którzy nie mają gdzie mieszkać lub mieszkają poniżej dopuszczalnych norm. Habitat for Humanity, przy wsparciu samych beneficjentów, wolontariuszy, darczyńców i organizacji habitatowskich z innych krajów, buduje i remontuje domy. Organizacja pomaga osobom aktywnym – takim, które same chcą sobie pomóc. Habitatowskie mieszkania są proste i skromne, ale solidne i dostępne finansowo. Koszt budowy lub remontu jest spłacany w nieoprocentowanych ratach. Organizacja zbudowała już ponad 600 000 takich domów na całym świecie, dzięki czemu zmieniło się życie 2 milionów osób.

Do Polski Habitat for Humanity trafił w 1990 roku i początkowo były to działania regionalne. W 2002 założone zostało w Warszawie Biuro Krajowe – Habitat For Humanity Poland, którego zadaniem jest koordynacja pracy oddziałów lokalnych oraz wspieranie ich w zakresie komunikacji i pozyskiwaniu funduszy na programy budowlane. Polska organizacja wybudowała dotychczas 112 lokali mieszkalnych i pomogła ponad 1030 rodzinom. Kolejne projekty są w trakcie realizacji.

Potrzeby mieszkaniowe są wielkie, są to jednak przedsięwzięcia wymagające dużych nakładów finansowych. Dlatego Fundacja Habitat for Humanity Poland zwraca się z prośbą o wsparcie jej działań poprzez przekazanie odpisu 1% podatku dochodowego - KRS: 0000143344.

Można też zostać darczyńcą Fundacji poprzez wpłaty bezpośrednio na konto:
Fundacja Habitat for Humanity Poland
07 2030 0045 1110 0000 0399 9580 Bank BGŻ
ul. Mokotowska 55
00-542 Warszawa


Pomoc dla Habitat for humanity Poland
Autor: brak danych
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej