W Nidzicy zamiast kanap i foteli, szyją maski ochronne

2020-04-07 19:14
W Nidzicy zamiast kanap i foteli, szyją maski ochronne
Autor: MP Nidzica

MP Nidzica, producent mebli tapicerowanych z Mazur, by pomóc w walce z epidemią korona wirusa, zmienił profil produkcji. Z taśm w fabryce zamiast pokrowców na kanapy i fotele zjeżdżają maski ochronne. Część z nich firma przekazała miejscowemu starostwu, które rozda środki ochrony osobistej potrzebującym.

BRANŻA POMAGA

W dobie kryzysu niesienie pomocy wydaje się oczywiste. Koronawirus zaczyna blokować polską gospodarkę, mimo to, firmy budowlane i związane z budownictwem, które również stają w obliczu trudności, pomagają w walce z koronawirusem. Zbieramy przykłady takiej pomocy, bo to przejawy solidarności i dojrzałego biznesu w obliczu katastrofy, ale przede wszystkim ludzkiej empatii i życzliwości...

Przekonaj się, jak BRANŻA POMAGA

Od 6 kwietnia fabryka na co dzień produkująca meble tapicerowane szyje maski ochronne, tak potrzebne w walce z epidemią.

Nie ma możliwości, aby zakład pracował normalnie. Dlatego zaangażowaliśmy się w produkcję środków ochrony osobistej. Po pierwsze to podstawowa rzecz, aby chronić życie i zdrowie przed zakażeniem wirusem. Wszyscy tego potrzebujemy. Ale nasi pracownicy też potrzebują pracy, więc robimy wszystko, aby zapewnić im także bezpieczeństwo w tym zakresie – powiedział Dariusz Popławski, właściciel MP Nidzica. - Chcieliśmy także pomóc lokalnie. Część z uszytych przez nas maseczek ochronnych już przekazaliśmy do Starostwa Powiatowego, które rozda je potrzebującym.

Fabryka mebli tapicerowanych MP Nidzica przekazała także materiał do produkcji maseczek miejscowym harcerzom, którzy zaangażowali się w pomoc.

MP Nidzica to rodzinna firma działająca na polskim rynku od 1996 r. Jej wszystkie produkty - sofy, narożniki czy fotele, wykonywane są ręcznie, co czyni każdy model, w pewnym sensie, niepowtarzalnym. Większa świadomość klienta, jak jakość wpływa na wygodę i zdrowie sprawia, że wypełnienie każdego z modeli wybierane jest indywidualnie na poziomie projektu wypoczynku, tak, by tworzyło całość ze stelażem i obiciem mebla.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej