VII Międzynarodowa Konferencja ETICS – spotkanie branży ociepleń i chemii budowlanej w nowym terminie

2020-03-20 14:42
Ocieplanie budynku, ETICS
Autor: A. Szandomirski Na VII Miedzynarodowej Konferencja ETICS w roku 2020, padnie fundamentalne dla branży pytanie: po co ocieplamy?

Tegoroczna konferencja ETICS będzie poświęcona postępowi, wzrostowi gospodarczemu i rozwiązywaniu problemów związanych z klimatem i środowiskiem naturalnym. Termin konferencji ze względu na zagrożenia związane z koronawirusem został przełożony z maja na 22-23 października 2020. Gospodarzem konferencji jest Stowarzyszenie na Rzecz Systemów Ociepleń (SSO), a dotychczasowe edycje zgromadziły ponad 700 uczestników z 10 krajów.

Zapraszając na VII konferencję ETICS, Jacek Michalak, prezes Stowarzyszenia na Rzecz Systemów Ociepleń (SSO), przypomina, że po 11 grudnia 2019 nową strategię wzrostu gospodarczego w krajach UE może wyznaczyć Europejski Zielony Ład. Jego celem jest przekształcenie UE w sprawiedliwe i prosperujące społeczeństwo, żyjące w nowoczesnej, zasobooszczędnej i konkurencyjnej gospodarce, która w 2050 roku osiągnie zerowy poziom emisji gazów cieplarnianych netto. Ważne jest także, że założenia Europejskiego Zielonego Ładu oddzielają wzrost gospodarczy od wykorzystania zasobów naturalnych.

Trudno sobie wyobrazić skuteczne przestawienie gospodarek i społeczeństw krajów unijnych na nowe tory bez udziału branży ociepleniowej. Wyznaczony przez Komisję Europejską nowy cel: Europa pierwszym kontynentem neutralnym dla klimatu oznacza zmiany oraz konieczność zweryfikowania i w wielu przypadkach zredefiniowania dotychczasowych postaw. W nowej sytuacji warto zadać fundamentalne dla branży pytanie: po co ocieplamy? Jak co roku, na konferencji branży ETICS padnie też wiele innych pytań.

Konferencja w nowym terminie 22-23 października odbędzie planowo w Ożarowie Mazowieckim (Hotel Mazurkas).

Program konferencji
Rejestracja

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej