VII Międzynarodowa Konferencja ETICS – spotkanie branży ociepleń i chemii budowlanej w nowym terminie

2020-03-20 14:42
Ocieplanie budynku, ETICS
Autor: A. Szandomirski Na VII Miedzynarodowej Konferencja ETICS w roku 2020, padnie fundamentalne dla branży pytanie: po co ocieplamy?

Tegoroczna konferencja ETICS będzie poświęcona postępowi, wzrostowi gospodarczemu i rozwiązywaniu problemów związanych z klimatem i środowiskiem naturalnym. Termin konferencji ze względu na zagrożenia związane z koronawirusem został przełożony z maja na 22-23 października 2020. Gospodarzem konferencji jest Stowarzyszenie na Rzecz Systemów Ociepleń (SSO), a dotychczasowe edycje zgromadziły ponad 700 uczestników z 10 krajów.

Zapraszając na VII konferencję ETICS, Jacek Michalak, prezes Stowarzyszenia na Rzecz Systemów Ociepleń (SSO), przypomina, że po 11 grudnia 2019 nową strategię wzrostu gospodarczego w krajach UE może wyznaczyć Europejski Zielony Ład. Jego celem jest przekształcenie UE w sprawiedliwe i prosperujące społeczeństwo, żyjące w nowoczesnej, zasobooszczędnej i konkurencyjnej gospodarce, która w 2050 roku osiągnie zerowy poziom emisji gazów cieplarnianych netto. Ważne jest także, że założenia Europejskiego Zielonego Ładu oddzielają wzrost gospodarczy od wykorzystania zasobów naturalnych.

Trudno sobie wyobrazić skuteczne przestawienie gospodarek i społeczeństw krajów unijnych na nowe tory bez udziału branży ociepleniowej. Wyznaczony przez Komisję Europejską nowy cel: Europa pierwszym kontynentem neutralnym dla klimatu oznacza zmiany oraz konieczność zweryfikowania i w wielu przypadkach zredefiniowania dotychczasowych postaw. W nowej sytuacji warto zadać fundamentalne dla branży pytanie: po co ocieplamy? Jak co roku, na konferencji branży ETICS padnie też wiele innych pytań.

Konferencja w nowym terminie 22-23 października odbędzie planowo w Ożarowie Mazowieckim (Hotel Mazurkas).

Program konferencji
Rejestracja

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej